Časová exkluzivita Rise of the Tomb Raider stála Microsoft 100 miliónov dolárov

Časová exkluzivita Rise of the Tomb Raider stála Microsoft 100 miliónov dolárov

 

Celkom pôsobivá čiastka.

To bolo hnevu, keď Microsoft na E3 2014 predstavil hru Rise of the Tomb Raider s dodatkom, že ide o exkluzivitu na konzoly Xbox 360 a Xbox One. Neskôr (v roku 2016) sa ale hra objavila aj na PC a aj na PlayStation 4, no bolo zrejmé, že Microsoft sa musel na získanie tejto exkluzivity musel poriadne buchnúť po vrecku. Hlavne vzhľadom na to, že bez peňazí Microsoftu by pokračovanie údajne nevzniklo.

A teraz vyplávala na povrch informácia, že Microsoft sa naozaj poriadne buchol po vrecku. Podľa LinkedIn profilu bývalého šéfa vývoja Square Enix Fabiena Rossiniho totiž časová exkluzivita hry stála Microsoft 100 miliónov dolárov. Medzitým už túto informáciu zmazal, no nestihol to predtým, ako sa začala šíriť internetom.

Je však pravdepodobné, že táto suma zahŕňala okrem priamej platby za exkluzivitu aj ďalšie aspekty, ako napríklad podiel na marketingu alebo možno aj podiel zo zisku. Tak či tak nám to dalo ďalší pohľad do zákulisia exkluzívnych zmlúv.

Počas tohto roka sme sa napríklad dozvedeli, že Epic Games zaplatil za časovú exkluzivitu Borderlands 3 na Epic Games Store 115 miliónov dolárov.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk