Xbox One ovládače získali možnosti Series X/S ovládačov cez aktualizáciu

Xbox One ovládače získali možnosti Series X/S ovládačov cez aktualizáciu

 

Sľub splnený.

Microsoft v tomto generačnom prechode preferuje čo najväčšiu možnú kompatibilitu, čo znamená, že si so sebou na konzolu Xbox Series X/S môžete zobrať aj svoje gamepady z Xbox One a naopak. Navyše, Microsoft sľúbil, že vylepšenia, ktoré zapracoval do Xbox Series X/S gamepadov prídu aj do starších modelov. Teda okrem dedikovaného Share tlačidla.

Na update softvéru, ktorý by tieto funkcie sprístupnil sme si však museli počkať takmer rok. No deň D už nastal. Teda pre členov Xbox Insider programu. Tí už totiž majú možnosť otestovať novú aktualizáciu určenú pre Xbox One ovládače, ktorá prináša dve kľúčové zlepšenia.

Dynamic Input Latency vylepšuje odozvu pri ovládaní hier a to znížením reakčného času. V minulej generácii totiž ovládač posielal konzole príkazy každých 8ms, čo sa týmto updatom výrazne zredukuje a prispeje to k lepšiemu zážitku z hrania.

Druhým zlepšením je Bluetooth Low Energy, ktorý by mal zlepšiť kompatibilitu Xbox One gamepadov so zariadeniami mimo konzolovej Xbox rodiny a zlepšiť by sa malo aj párovanie týchto ovládačov s inými zariadeniami. Xbox One ovládače si taktiež po novom budú vedieť zapamätať párované zariadenia.

Tento update bude pre všetkých majiteľov Xbox konzol dostupný v priebehu najbližších týždňov a týka sa všetkých ovládačov Xbox One s podporou Bluetooth, vrátane dvoch generácii Xbox Elite ovládačov.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk