NBA 2K Playgrounds 2 - Recenzia

NBA 2K Playgrounds 2 - Recenzia

 

Dokáže zábavný a tak trochu nerealistický basketbal obstáť v konkurencii športových konzolových hier? Dozviete sa to v nasledujúcich riadkoch.

Poznáte ten super pocit, keď ste si len tak išli zahádzať s kamarátmi na kôš alebo si dali priateľský basketbalový zápas na hodine telesnej v škole? Malo to síce ďaleko od toho skutočného športu, ale na druhej strane to bola ohromná zábava. No a presne taká je hra NBA 2K Playgrounds 2.

Tento nevlastný brat „dospelého” basketbalu uzrel svetlo sveta pred pár týždňami a mala som tú česť pozrieť sa mu na zúbky v jeho Xbox One podobe. V prvom rade sa musím priznať, že nepatrím k milovníkom športových hier. O to lepšie vypovedá v prospech tohto titulu fakt, že som si jeho recenzovanie patrične užívala.

NBA Playgrounds 2 ponúka hráčom tak trochu iný pohľad na basketbal a pokračuje vo svojom štýle, ktorý si nastavil v jednotke. Pravidlá tohto športu tu neplatia tak, ako ich poznáme. V princípe totiž počas väčšiny módov hráte zápasy dvaja proti dvom, takže zabudnite na celé mužstvá a prudké striedania hráčov.

Hra vám po príchode naservíruje hneď niekoľko módov, takže si je z čoho vyberať. Dopredu upozorňujem, že NBA Playgrounds 2 je v prvom rade párty hra. Viac zábavy si pri tomto titule užijete v spoločnosti svojich kamarátov, no dokážete si čo-to odohrať aj sám.

Na singleplayer hranie je najideálnejší mód „NBA season”, kde so svojim tímom bojujete v lige a postupne sa prepracovávate na vrchol rebríčka. Pokiaľ si chcete okrem normálnych zápasov zahrať niečo osamote, je tu k dispozícii trojbodová súťaž v hádzaní na kôš, kde si je vašim súperom počítač alebo to môžete skúsiť online.

Čo sa týka zvyšných módov Playgrounds Championships a Exhibition Game, aj tie si teoreticky viete zahrať proti AI či hráčom vo svete, no najväčšiu zábavu si určite užijete v lokálnom multiplayeri, kde každý ovláda jednu postavu. Takto sa vám budú najľahšie tvoriť skvelé kombá.

Gameplay NBA 2K Playgrounds 2 prináša so sebou zábavný, no nerealistický pohľad na basketbal. Okrem klasického driblovania a prihrávok môžete súperov faulovať, vyrážať loptu, ale aj robiť neuveriteľné kombo útoky stlačením tých správnych tlačidiel. Chvíľku však potrvá, kým sa ich naučíte tvoriť. Strieľanie na kôš si vyžaduje dobré reflexy, keďže treba trafiť presný moment, keď je percentuálna úspešnosť hodu najvyššia. Hra poskytuje aj špeciálne krátkodobé bonusy ako napríklad zrýchlený pohyb pre hráčov alebo zmrazenie koša, takže ho súperi nebudú vedieť zasiahnuť. Presné okolnosti spustenia týchto bonusov mi boli záhadou počas celej recenzie, sú však vítaným spestrením hry.

A za koho vlastne budete hrať v NBA Playgrounds 2? Hra ponúka všetky známe tímy a osobnosti basketbalového sveta vrátaní tých v dôchodku. Nájdete v nej aj LeBrona Jamesa, Kevina Garnetta, Shaquilla O'Neala, Michaela Jordana, Kobeho Bryanta a mnohých ďalších. Každý z hráčov má svoje špecifické parametre a predpoklady, vďaka ktorým je vhodný na určitý typ útoku. Napríklad Garnett je vhodný vďaka svojej výške na blokovanie a najlepšie sa mu hádžu koše za dva body. Levelovaním sa schopnosti hráčov nezlepšujú, získavajú iba nové animácie pre špeciálne akcie počas hrania.

Dostávame sa pomaly k najväčšiemu negatívu celej hry, ktorým je získavanie nových hráčov. Na to, aby ste si postupne zaplnili svoj zoznam hráčov v tímoch, musíte otvárať „loot boxy”. No a tie sa dajú kupovať za hernú menu, ktorú získate levelovaním, alebo si ju môžete nakúpiť za reálne peniaze - takže opäť prichádzame k mikrotransakciám. Výber je, samozrejme, na hráčovi. Môže hodiny grindovať hernú menu alebo si pomôcť nákupom za peniaze.

Okrem nových hráčov si môžete otvárať aj tzv. Swag balíčky (hrozný názov). Tie obsahujú oblečenie pre hráčov, ktorým si môžete prispôsobiť ich vzhľad počas hrania. Balíčky sú pomerne drahé a kupujú sa za goldy. Vizuálne vylepšenia nie sú príliš oku lahodiace, takže by som odporučila vôbec do tejto vychytávky neinvestovať.

Prejdem ešte k vizuálnej a hudobnej stránke. Grafika je zábavná a pekne spracovaná, svojimi kulisami vás určite zaujmú jednotlivé ihriská. Hudba je repetitívna, ale zase sa hodí k štýlu hry. Každý z vašich zápasov bude komentovaný, takže všetky prešľapy či skvelé momenty si užijete aj s patričnými poznámkami.

Naše hodnotenie

NBA 2K Playgrounds 2 je hra, ktorú si najlepšie užijete na konzole s ovládačom v ruke a v spoločnosti svojich priateľov. Zažijete tak zábavnejšiu formu basketbalu, ktorá nič nerieši a prináša nefalšované potešenie z hry. Nevýhodou sú mikrotransakcie, kvôli ktorým si na začiatku budete musieť vystačiť so skupinou zopár nie príliš dobrých hráčov.

Klady

  • zábavná hrateľnosť
  • grafické spracovanie
  • vhodné aj pre nemilovníkov NBA

Zápory

  • mikrotransakcie
  • nelevelovanie hráčov

Informácie o hre

NBA 2K Playgrounds 2

NBA 2K Playgrounds 2 2018

  • Platforma: Xbox One
  • Žáner: športová hra
  • Výrobca: Saber Interactive
  • Distribútor v GB: Mad Dog Games LLC
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cenega

Trailer

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk