Microsoft pripravuje pre ďalšiu generáciu konzol dve zariadenia

Microsoft pripravuje pre ďalšiu generáciu konzol dve zariadenia

 

Zdá sa, že špekulácie o „rodine konzol“ nebudú až tak ďaleko od pravdy, ako by sa mohlo zdať.

Vyzerá to tak, že vydavatelia a aj výrobcovia konzol začínajú byť celkom posadnutí možnosťou streamovať hry. Hovorí o tom EA, hovorí o tom Ubisoft a na E3 sa k tejto téme vyjadril aj Microsoft. Odvtedy sa objavili špekulácie, že nová generácia Xboxov má kódové označenie Scarlett a že to nebude iba jedno zariadenie. 

A podľa nových informácií má Microsoft v pláne vypustiť na začiatku budúcej generácie rovno dve zariadenia.

Prvým bude tradičná herná konzola s výkonným hardvérom. Konzola by mala byť podľa všetkého spätne kompatibilná a podľa dostupných informácií, Microsoft plánuje vytvoriť jednotný ekosystém, takže tí, ktorí majú Xbox One alebo Xbox One X ich nebudú musieť zahadzovať.

Druhým zariadením však bude streamovacia Xbox krabička s kódovým označením Scarlett Cloud. Pôjde o zariadenie s nízkou spotrebou zamerané na streamovanie hier. Navyše, podľa informácií, Microsoft prišiel na spôsob, ako k užívateľom streamovať hry s extra nízkou odozvou. Samotný hardvér bude mať dostatočný výkon na to, aby zvládal príkazy ovládača, aby spracovával obraz a dátový tok. Tento box má mať veľmi nízku cenu oproti tomu, čo sme zvyknutí platiť za novú generáciu ktorá by teoreticky mohla pomôcť Xboxu dosiahnuť oveľa väčší počet zákazníkov.

Podľa toho, čo sa špekuluje, hra bude bežať na dvoch miestach naraz. Jedna časť v stremovacom boxe lokálne doma a druhá na cloude a Microsoft servery budú tieto dve časti realtime spájať dokopy. Microsoft má vraj obe konzoly brať ako rovnocenných partnerov, takže sa nestane, že to čo je dostupné na jednej platforme nebude dostupné na druhej.

Zdroj: thurrott.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk