Microsoft pracuje na troch Xbox zariadeniach pre budúcu generáciu. Plne kompatibilné, veľmi výkonné, ale aj cenovo dostupné!

Microsoft pracuje na troch Xbox zariadeniach pre budúcu generáciu. Plne kompatibilné, veľmi výkonné, ale aj cenovo dostupné!

 

Xbox zbrojí na budúcu generáciu a podľa všetkého to bude útok všetkými smermi.

Známy herný žurnalista webu Windowscentral, Jez Corden prišiel s novými, zaujímavými informáciami ohľadom budúcej generácie konzol od Microsoftu a podľa všetkého plánuje spoločnosť útok aj z hľadiska dostupnosti a aj z hľadiska výkonu. Samozrejme, ide ešte stále o špekulácie a preto až po oficiálne ohlásenie existencie konzol nie je nič isté. Každopádne, jednotlivé špekulácie z rôznych zdrojov sa navzájom dopĺňajú, čo pridáva na ich dôveryhodnosti.

Takže si poďme zhrnúť všetky informácie, ktoré máme k dispozícii. Ako už vieme, budúca generácia Xbox hardvéru má kódové označenie Scarlett. Už dlhšie sa špekuluje, že v prípade úspechu svojej streamovacej služby Project xCloud Microsoft vydá lacné streamovacie zariadenie, ktoré bude slúžiť pre tých, ktorí majú stabilné pripojenie na internet a nepotrebujú hranie na lokálnej výkonnej konzole. O tomto zariadení okrem jeho nízkej ceny nevieme prakticky nič a celá jeho existencia bude pravdepodobne závisieť na úspechu služby xCloud.

Zaujímavejšie sú však informácie o klasických konzolách. Doteraz boli informácie, že Microsoft vydá popri streamovacom zariadení jednu klasickú konzolu, no podľa Cordenových informácií vydá dva kusy rozdielneho hardvéru, každý s inou cenovkou, ktoré by sme mohli rozdeliť na podobne ako v súčasnej generácii. Čiže konzola dostupnosti v podobe Xbox One S a konzola výkonu v podobe Xbox One X.

Obe zariadenia podľa informácií prídu pred Vianocami 2020. Prvé zariadenie má kódové označenie Lockhart a pôjde o nástupcu konzoly Xbox One S. Tá bude mať Ryzen CPU a jej úlohou bude dodať výkon, aby hry fungovali minimálne na rozlíšení 1080p. Cena pri vydaní by sa mala pohybovať na úrovni 300-350$, čo je výrazne menej, ako to bolo pri vydaní pôvodného Xbox One (ten stál pri vydaní 500$)

Druhé zariadenie má kódové označenie Anaconda a pôjde o nástupcu konzoly Xbox One X. Tá by mala mať kombo Ryzen + Next Gen (alebo Navi) GPU a jej úlohou bude dodať hranie v 4K 60FPS a to za rovnakú cenu, ako Xbox One X pri vydaní, teda 500$. Uvažuje sa aj o tom, že konzoly dostanú SSD disky namiesto klasických HDD, aby sa pri hrách zrýchlili nahrávacie časy (pravdepodobne by išlo o nejakú formu malého SSD disku, ktorý by fungovalo ako cache v spolupráci s klasickým pevným diskom).

Microsoft taktiež spolupracuje so spoločnosťou Razer na výrobe herného príslušenstva, ktoré by umožnilo hrať hry cez Project xCloud na ktoromkoľvek zariadení. Okrem toho pracuje spoločnosť ja na tzv. Game Core OS, ktoré umožní vývojárom jednoduchší vývoj na ich konzoly a taktiež aj na Windows 10 PC a okrem toho zaistí spätnú kompatibilitu so všetkými Xbox hrami, či už tými z konzoly Xbox One, Xbox 360 alebo prvého Xboxu.

Spoločnosť taktiež pracuje aj na špekulovanej konzole Xbox One bez Blu-ray mechaniky za zníženú cenu. K ohláseniu má prísť v januári 2019 a pri vydaní ponúkne užívateľom program, prostredníctvom ktorého si budú môcť zameniť svoje fyzické kópie hier za digitálne verzie.

Vyzerá to teda, že Microsoft má pred sebou veľmi zaujímavé obdobie. Uvidíme, ako sa im podarí pri toľkom početnom hardvéri zabezpečiť jeho vydávanie bez zmätkov a problémov.

Zdroj: windowscentral.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk