Zhrnutie konzolových špekulácií: Xbox bude najvýkonnejší a aj najlacnejší!

Zhrnutie konzolových špekulácií: Xbox bude najvýkonnejší a aj najlacnejší!

 

Obracia sa nám karta?

V posledných dňoch sa objavili nové špekulácie ohľadom blížiacej sa konzoly Playstation 5. Prieskum u fanúšikov naznačil, že Sony zostáva verné VR technológií a hardvérové leaky zase našepkali, že Sony si pre Playstation 5 vybralo Zen procesor a Navi grafický čip. Čo plánuje Microsoft postaviť proti tomuto výkonnému systému?

Na Twitteri sa objavil príspevok, ktorý zhrnul všetko do dvoch prehľadných obrázkov. Všetky špekulácie týkajúce sa hardvéru nového Xboxu, štúdií o ktoré má Microsoft záujem a taktiež aj launch hier, ktoré môžeme pri novej platforme od Microsoftu očakávať.

Takže, len pre zhrnutie. Playstation 5 má mať 8 jadrový Zen 2 procesor, 8TFLOPs grafický čip architektúry NAVI od AMD, 12GB GDDR6 pamätí a 1TB SSD disku. Konzola by mala prísť buď koncom tohto roka (tu sme skôr skeptický) alebo v priebehu roka 2020. Zatiaľ sa nevie, či bude Playstation 5 spätne kompatibilná, no vzhľadom na rovnakú architektúru (x86) by to nemal byť problém. Cena vraj bude 399$, čo je overený štandard z doby Playstation 4.

Čo teda Microsoft plánuje nasadiť proti tejto konzole? Dvojicu konzol. Jednu, ktorá má Playstation 5 poraziť výkonom a druhú, ktorá má Playstation 5 poraziť cenou.

Xbox „Lockhart“

 • 8 jadrový Zen 2 procesor
 • 4TFLOPs Navi Grafický čip od AMD
 • 12GB GDDR6 pamätí
 • 1TB NVMe SSD
 • podpora DirecX Raytracing a Microsoft AI
 • cena: 249$

Xbox „Anaconda“

 • 8 jadrový Zen 2 procesor
 • 12TFLOPs NAVI Grafický čip od AMD
 • 1TB NVMe SSD
 • podpora DirecX Raytracing a Microsoft AI
 • cena: 499$

Čo však znamená podpora Microsoft AI, je otázne. Pravdepodobne to bude niečo v štýle multiplayeru Crackdown 3, kde je deštrukcia vypočítavaná v Azure Cloud centrách a tým sa uvoľňuje výpočetný výkon konzoly. Vzhľadom na to, že Xbox One je kompatibilný s Xboxom 360 a prvým Xboxom je asi zrejmé, že Microsoft bude chcieť túto „tradíciu“ zachovať aj do budúcej generácie.

Čo však Microsoft chystá na to, aby podporil svoje nové konzoly hrami? Vzhľadom na neexistujúci dátum vydania Halo Infinite je predpoklad, že nová Halo hra bude cross-gen a príde presne niekedy pri vydaní nových konzol. Chýbať nebude určite ani Forza, či už Horizon alebo Motorsport, chystá sa aj štvrtý diel série Age of Empires a k tomu uvidíme, čo plánujú ďalšie Microsoft štúdiá ako Rare, Playground, Ninja Theory, Compulsion, Obisidan a ďalší.

Posledná špekulácia sa týka nových štúdií s ktorými Microsoft rokuje o odkúpení. Samozrejme, nie je to potvrdenie odkúpenia, iba to, že sa o tieto štúdia Microsoft zaujíma. Medzi nimi je napríklad Asobo Studio (ReCore, Zoo Tycoon), IO Interactive (Hitman), Platinum Games (Nier: Automata, Bayonetta), Turtle Rock Studios (Evolve), Bluepoint Games, Relic Entertainment (Company of Heroes, Warhammer 40,000: Space Marines), The Farm 51 (World War 3).

Uvidíme koľko z nich sa skutočne stane súčasťou Microsoft rodiny.

Zdroj: twitter.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk