Najvýkonnejšia verzia nového Xboxu má pracovný názov Anaconda: Špecifikácie hovoria o AMD Zen2 CPU a grafickom výkone na úrovni Vega 64

Najvýkonnejšia verzia nového Xboxu má pracovný názov Anaconda: Špecifikácie hovoria o AMD Zen2 CPU a grafickom výkone na úrovni Vega 64

Najnovší únik informácií nám približuje výkon Xbox Anaconda, ktorý má byť najvýkonnejším next-gen zariadením od Microsoftu.

Mnohé informačné úniky, ale aj minulé verzie konzol nám napovedajú, že aj tie najnovšie zariadenia bude poháňať „železo“ od AMD. V súvislosti s Xboxom sa doposiaľ sa hovorilo o projekte Scarlett. Dnes už vieme, že tento pracovný názov zastrešuje viacero výkonových variantov Xboxu novej generácie. Streamovacie zariadenie s názvom Maverick, FullHD rozlíšenie bude podporovať verzia Lockhart  a najvýkonnejšia Anaconda má ponúknuť mohutný výkon s podporou 4K. Každá verzia by mala obsahovať AMD Zen2 procesor a grafickú kartu AMD Navi, pričom oba komponenty budú vyrobené 7nm technológiou.

Najnovší leak približuje parametre konzoly Xbox Anaconda, ktorá by mala obsahovať 8-jadrový procesor (16 vlákien) AMD Zen 2 s podporou SMT taktovaného na 3,2 Ghz pričom grafická karta AMD Navi pobeží na takte približne 1500 Mhz. Počet shaderov pre grafickú jednotku spomenutý nebol, ale očakávajú sa hodnoty medzi 40-45CU, čo sa premietne do približne 3000 streamingových procesorov. Vďaka efektívnejšej 7nm technológii je očakávaný grafický výkon Xbox Anaconda odhadovaný na úrovni Radeon Vega 64. Obe spoločnosti – Sony aj Microsoft nám sľubujú plnohodnotný zážitok v 4K, ale podľa všetkého by sme si pri tomto rozlíšení nemali robiť nádeje na 60 FPS.

Next-gen konzoly sa budú pravdepodobne najviac spoliehať na technológiu upscaling, aby zabezpečili hladký zážitok v čo najlepšej miere FPS, a aby dodržali prísľub 4K za dostupný peniaz. Ale nikdy neviete, možno naozaj príde Microsoft s 500 eurovým zariadením, ako to bolo v prípade Xbox One X a prinesie nám poctivé 4K so 60 snímkami za sekundu.

Trocha šialené sú odhady o predpokladanej hodnote operačnej pamäti, kde sa hovorí o ťažko uveriteľných 45GB RAM a o 4TB úložisku typu SSD NVMe. Tieto bizarné predpoklady by len ťažko mohli byť zrealizované tak, aby sa aj cenovka udržala na prijateľnej úrovni, takže toto treba brať s veľkou rezervou. Vo všeobecnosti sa však predpokladá, že sa hodnota RAM ustáli na 16GB pamäte a ukladacie miesto typu NVMe SSD dosiahne kapacitu 1TB, čo je vcelku reálna, ba priam až očakávaná predstava, keďže ceny SSD v poslednej dobe prudko klesli vďaka novým technológiám. Oficiálne oznámenie nového Xboxu podľa všetkého prebehne na E3 2019 s plánovaným vydaním v 2020.

Zdroj: techquila

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk