Rodí sa monštrum?: Xbox Anaconda bude výkonnejšia ako Playstation 5

Rodí sa monštrum?: Xbox Anaconda bude výkonnejšia ako Playstation 5

Všetko v rovine špekulácií.

Sony prelomilo tento týždeň mlčanie ohľadom nových konzola a dozvedeli sme sa množstvo zaujímavých vecí. Od očakávaných ako napríklad použite AMD Zen 2 architektúry s NAVI čipom až po prítomnosť SSD disku s revolučnou technológiou, ktorá má skrátiť nahrávacie doby v hrách na úplné minimum a podporu spätnej kompatibility, podporu ray-tracingu a podporu 8K.

Sony tak vypálila rybník Microsoftu u ktorého sa očakávalo naznačenie novej generácie konzol na tohtoročnej E3 v júni. Lenže po zverejnení informácií od spoločnosti Sony sa rozhýbali aj leakeri a informátori zo zeleného tábora a prinášajú nám zaujímavé informácie, ktoré však nie sú veľmi prekvapujúce.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o dianie na poli nových konzol a nových Xboxov sú dve veci viac-menej jasné: 

  1. Microsoft pripravuje dvojicu konzol. Jednu ako nástupca Xbox One S a druhé ako nástupcu Xbox One X
  2. Microsoft chce mať stoj-čo-stoj najvýkonnejšiu konzolu na trhu

A práve informácie o výkonnejšej konzole sa dostali vonku. Táto konzola má kódové označenie Xbox Anaconda (slabšia konzola má označenie Xbox Lockhart). A podľa zdrojov z vnútra spoločnosti má byť Xbox Anaconda „výrazne pokročilejšia konzola“ ako Playstation 5 a taktiež „citeľne výkonnejšia.“

Úprimne, nevieme si predstaviť, čo je „výrazne pokročilejšie“ od podpory 8K a ray-tracingu, ale necháme sa prekvapiť. Každopádne, Microsoft sa údajne poučil z udalostí z pred šiestich rokov, kedy Sony predstavilo Playstation 4 pred Microsoftom a bola to výkonnejšia a lacnejšia konzola (hlavne kvôli tomu, že Microsoft kládol dôraz na Kinect) a spoločnosť nechce, aby sa to ešte niekedy opakovalo.

Zdá sa, že viac informácií sa dozvieme na tohtoročnej E3. 

Zdroj: Twitter/ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk