Príde nakoniec Microsoft do budúcej generácie s dvoma konzolami?

Príde nakoniec Microsoft do budúcej generácie s dvoma konzolami?

 

Zmätok z informácií.

Ak sledujete Gamesite.sk alebo herný priemysel vo všeobecnosti, tak pravdepodobne ste zachytili správu, že Microsoft chystá do budúcej generácie rovno dvojicu konzol. Jedna z nich má poraziť Playstation 5 výkonom a druhá ponúknuť veľmi priaznivú cenu.

Tieto informácie priniesli rôzni od seba nezávislý novinári, ktorým sa dá pri takýchto informáciách dôverovať. Čiže, len pre ujasnenie situácie. Next Gen Xbox konzola/y majú názov Project Scarlett, alebo Xbox Scarlett a podľa ich informácií má slabšia konzola interné označenie Xbox Lockhart a silnejšia Xbox Anaconda.

Tieto špekulácie boli podporené aj tým, čo povedal Phil Spencer na minuloročnej E3 konferencii. Keď si pretočíte približne na 1 hodinu a 33 minút tak povedal, že hardvérový tím Xboxu pracuje na nových konzolách. V množnom čísle.

Prešiel však rok a zrazu sa hovorí iba o jednej konzole. V jednotnom čísle. Phil Spencer, šéf Xbox divízie dostal presne túto otázku od webu BusinessInsider a jeho odpoveď bola: „Minulý rok sme povedali konzoly a jednu z nich sme už vydali, takže teraz sme poskytli detaily ďalšej konzoly. Myslím si, že to je plurál. Momentálne sa sústreďujeme na Project Scarlett a na to, čo sme prezentovali.“

Tou vydanou konzolou mal Spencer na mysli prvú, čisto digitálnu konzolu Xbox One S All-Digital, ktorá vyšla v máji tohto roka. Lenže je možné považovať Xbox One S konzolu bez mechaniky ako novú konzolu? Na tom sa asi nezhodneme.

Samozrejme, nechcem spochybňovať slová Spencera, nakoľko on je šéfom Xbox divízie a nie ja. Každopádne to vyzerá tak, že Spencer zámerne zahmlieva. Buď si Microsoft nie je istý tým, či vôbec chce vydať dvojicu konzol, alebo sa medzi časom, kedy prichádzali prvé reporty o existencii Lockhart konzoly a E3 Microsoft rozhodol projekt slabšej a lacnejšej konzoly zabiť. Alebo proste Lockhart stále existuje a bude vydaný, akurát to Microsoft nechce v momentálnej fáze komplikovať.

Každopádne, tohtoročné predstavenie Project Scarlett prinieslo hádam ešte viac zmätku, ako by sa patrilo. A na jeho vyjasnenie si budeme musieť počkať ešte hodnú chvíľu.

Zdroj: BusinessInsider/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk