Ďalšie zdroje tvrdia, že Microsoft „zabil“ Xbox Lockhart

Ďalšie zdroje tvrdia, že Microsoft „zabil“ Xbox Lockhart

 

Dočkáme sa tak pravdepodobne iba jednej konzoly.

Informácie o tom, že Microsoft sa rozhodol opustiť plán vydania dvoch konzol v budúcej Xbox generácii pribúda a aj keď do vydania Project Scarlett, ako je nazvaný projekt nových konzol, je ešte ďaleko a veci sa môžu zmeniť, momentálne to vyzerá tak, že Microsoft vydá iba jedno zariadenie, ktoré bude výkonom priamo konkurovať Playstation 5.

S novými informáciami prišiel Brad Sams z webu Thurrott a taktiež aj redaktori populárneho Digital Foundry. Podľa nich bolo skutočne v pláne vydať Xbox Anaconda a Xbox Lockhart ako dvojicu konzol. Jedna z nich mala byť výkonnou konzolou, druhá mala byť dostupnou. Na tohtoročnej E3, ale Microsoft začal hovoriť o Project Scarlett ako o jednom zariadení a aj Sams a aj redakcia Digital Foundry sa pustila do skúmania situácie.

Podľa ich tvrdení boli všetky známky o Xbox Lockhart zmazané z plánovacích dokumentov Microsoftu. Dôvodov je niekoľko.

Dvojicu systémov údajne nemali v láske vývojári hier, pretože by to prinieslo nutnosť pripravovať dve verzie jednej hry. A samozrejme by sa pri vývoji hry museli nutne zaoberať faktom, že hra musí bežať na slabšej verzii, čo by potencionálne mohlo priniesť obmedzenia do budúcnosti. Tieto informácie potvrdili aj redaktori Digital Foundry.

Ďalším dôvodom je fakt, že Microsoft verí, že dostal technológiu streamovania, tzv. Project xCloud do tak funkčnej podoby (nízka odozva, vysoká kvalita), že to priamo neguje potrebu lacnejšej a menej výkonnej konzoly.

Je teda zrejmé, že plány Microsoftu sa zmenili. Či k lepšiemu, to uvidíme už čoskoro.

Zdroj: Thurrott

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk