Microsoft chystá popri Xbox Scarlett aj malú „cloud“ konzolu
Fáma

Microsoft chystá popri Xbox Scarlett aj malú „cloud“ konzolu

 

xCloud začína byť čoraz sľubnejší.

Okolo novej generácie Microsoft konzol panuje trochu zmätok. Najprv to vyzeralo tak (čo naznačil Microsoft a potvrdilo viacero nezávislých zdrojov), že Microsoft vydá dvojicu konzol, ktoré sa označovali ako Xbox Anaconda a Xbox Lockhart. Malo ísť o ultra výkonnú (Anaconda) a dostupnú (Lockhart) verziu konzoly.

Lenže na tohtoročnej E3 konferencii začal šéf Xbox divízie Microsoftu Phil Spencer hovoriť iba o jednej klasickej konzole. To naznačovalo, že Lockhart pravdepodobne neuvidí svetlo sveta, lebo Microsoft údajne nevedel dať existencii zariadenia zmysel. 

No vyzerá to tak, že okrem klasickej konzoly Microsoft vydá aj špeciálnu konzolu, ktorá vlastne konzolou nebude. Podľa Brada Samsa z webu Thurrott totiž Microsoft aktívne pracuje na Xbox „cloud konzole.“ Malo by ísť o malé, lacné, spratné a energeticky nenáročné zariadenie, ktoré by sa pripojilo priamo na xCloud (Streamovacia služba Microsoftu) a tým pádom by obišlo úplne potrebu domácej konzoly v prípade, že ste hráč, ktorému hranie cez streamovanie vyhovuje.

Asi najlepšie prirovnanie by sa dalo spraviť s Founder edíciou Google Stadia, ktorá obsahuje Stadia ovládač a Chromecast. Samozrejme, stále bude možné hrať hry cez xCloud bez tohto zariadenia, no Sams tvrdí, že toto zariadenie je primárne určené na zabezpečenie čo najnižšej odozvy pri hraní. Každopádne, vzhľadom na to, že väčšina televízorov by nemala ako rozbehnúť xCloud hry by takéto zariadenie dávalo určite zmysel.

Na druhej strane podotýka, že fakt, že Microsoft na zariadení „aktívne pracuje“ neznamená, že ho aj niekedy vydá. Podobne ako Lockhart. 

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk