Aký procesor bude mať Xbox Scarlett? Objavili sa nové informácie

Aký procesor bude mať Xbox Scarlett? Objavili sa nové informácie

 

Čo sme sa dozvedeli?

Aj keď výkon budúcej generácie konzol je ešte záhadou, niekoľko informácii predsa len máme. Redaktor Kotaku Jason Schreier pred niekoľkými mesiacmi informoval, že aj Microsoft a aj Sony plánujú z hľadiska čistého výpočtového výkonu poraziť Google Stadia, čiže mať konzoly s vyšším výkonom ako 10,7TFLOPs. Okrem toho však príliš veľa nevieme.

Čipy pre obe konzoly však vyrába spoločnosť AMD a keď sledujete procesy ohľadom prípravy čipov bližšie, tak možno ste sa aj vy dozvedeli zaujímavú informáciu týkajúcu sa potencionálnych čipov pre Xbox Scarlett a Playstation 5. S touto informáciou prišiel užívateľ KOMACHI_ENSAKA. V databáze AMD sa totiž objavil nový čip s názvom AMD Flute.

V databázach AMD sa tak teraz vyskytuje dvojica názvov, ktoré súvisia s budúcou generáciou konzol. Čip pre Playstation 5 má názov AMD Gonzalo a čip pre Xbox Scarlett zas AMD Flute. Podľa kódového označenia však ide o takmer totožné čipy. Obe by mali byť postavené na Zen 2 architektúre, mali byť mať 8 jadier a 16 vlákien. Základný takt čipu je od výroby určený na 1,6GHz a Boost takt na 3,2GHz. Oba SoC čipy majú taktiež Navi 10 Lite grafický čip. Podľa týchto parametrov by mali mať tieto čipy oproti bežným produkčným Zen 2 procesorom o 75% nižšiu L3 cache. 

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk