Playstation 5 je momentálne výkonnejšou konzolou ako Xbox Scarlett
Fáma

Playstation 5 je momentálne výkonnejšou konzolou ako Xbox Scarlett

 

Zdá sa, že výkonnostnú vojnu zatiaľ vyhráva Sony.

Vývojárske verzie konzol Playstation 5 a Project Scarlett (ktorý voláme zatiaľ Xbox Scarlett) sú už nejakú tú dobu u vývojárskych štúdiách, čo viac-menej zaručovalo, že sa dozvieme nejaké informácie z vnútra vývojárskych štúdií.

A presne to sa stalo. Tieto informácie uverejnil známy leaker Kleegamfan, podľa ktorého je výkonnostná výhoda pri budúcej generácii konzol zatiaľ na strane Sony. Teda, ak sa bavíme o výkone vývojárskych verzií a v súčasnej dobe. Prečo však tak záleží o tom, či sa bavíme o súčasnej dobe?

Podľa Kleegamfana je totiž Sony tak trochu popredu s vývojom svojej novej konzoly, čo znamená, že majú viac dokončených softvérových nástrojov na tvorbu hier pre túto konzolu.

„Momentálne je výkon lepší na Playstation 5. Je to pravdepodobne preto, lebo vývojársky hardvér a softvér sú pri Playstation 5 v pokročilejšom stave. Očakávam, že Scarlett dobehne tento náskok v dobe, kedy dostanú k vývojárom vylepšené verzie dev-kitov a softvéru.“

„Musím však povedať, že nakoľko softvér a nie hardvér je oblasťou na ktorú sa Microsoft špecializuje, je dosť možné, že na nakoniec dodajú vývojárom viac pokročilý DirectX vývojársky softvér a tým umožnia vývojárom vytiahnuť z hardvéru viac výkonu.“

Podľa neho sa už finálne špecifikácie nových konzol dostávajú do finálnej podoby a pravdepodobne je to najvyšší čas, nakoľko vydanie nových konzol je plánované do konca budúceho roka.

Zdroj: Resetera

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk