Microsoft chce s Xbox Scarlett prekvapiť Sony a konzolu Playstation 5

Microsoft chce s Xbox Scarlett prekvapiť Sony a konzolu Playstation 5

 

Uvidíme, či sa tento plán vydarí a hlavne, či je pravdivý.

V poslednej dobe si už veselo môžeme prezerať to, ako vyzerá dev-kit Playstation 5 konzoly, ktorá má kódové označenie Prospero, tak Microsoft je oveľa väčší tajnostkár a doteraz sme mohli vidieť jeden tajný záber na vývojársku verziu ich konzoly. Project Scarlett tak naďalej ostáva zahalený rúškom tajomstva.

Redaktor webu The Verge, Tom Warren, ktorý sa venuje všetkému, čo nejakým spôsobom súvisí s Microsoftom a jeho produktami tvrdí, že je to to tak preto, lebo to Microsoft chce. Teda dôvod, prečo vidíme tak veľa leakov dev-kitov Playstation 5 a tak málo leakov okolo Xbox Scarlett je v prvom rade ten, že veľmi málo vývojárskych štúdií dev-kity Scarlett má. Asi nepochybujeme o tom, že všetky first-party štúdií ich už majú, no odtiaľ asi ťažko poputujú na verejnosť nejaké leaky.

Dôvodom, prečo je Microsoft okolo svojej novej konzoly taký tajnostkársky je podľa Warrena to, že chcú Sony prekvapiť. Čím ho však chcú prekvapiť, to sme sa nedozvedeli.

Zároveň taktiež skonštatoval, že špecifikácie dev-kitov sa ešte zďaleka nepribližujú finálnym, pretože tie ešte nie sú určené.

Iný názor na celú situáciu má však redaktor Kotaku, Jason Schreier, ktorý tvrdí, že vývojári sú údajne frustrovaní z tajnostkárstva Microsoftu a logickým vysvetlením, prečo mnohé štúdiá ešte nemajú vývojárske verzie novej konzoly je to, že Microsoft je s vývojom Project Scarlett pozadu oproti plánom.

Zdroj: Twitter/ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk