CD Projekt: Pri kúpe Cyberpunk 2077 na XOne, máte verziu pre Series X zdarma

CD Projekt: Pri kúpe Cyberpunk 2077 na XOne, máte verziu pre Series X zdarma

 

Konečne oficiálne potvrdené.

Aj keď Microsoft už dávnejšie potvrdil spätnú kompatibilitu svojej novej konzoly Xbox Series X, tak veľký otáznik bol nad tým, ako budú fungovať cross-gen hry z Xbox One a Xbox Series X. Ak si totiž dobre pamätáte, tak pri prechode z Xbox 360 na Xbox One (a rovnako z PS3 na PS4) vo väčšine prípadov fungoval výmenný program, kedy ste mohli doniesť old-gen verziu hry (napríklad Assassin’s Creed IV: Black Flag) a doplatili ste 10€ a za to ste dostali next-gen verziu rovnakej hry. Problémom však bol práve fakt, že ste museli niečo doplácať.

To by sa však pri prechode z tejto generácie konzol na tú budúcu malo zmeniť. Microsoft totiž včera ohlásil službu Smart Delivery, ktorá vám umožní kúpiť hru raz a užívať si ju aj na Xbox One a aj na Xbox Series X. Microsoft zároveň potvrdil, že všetky first-party hry (napríklad Halo Infinite) budú využívať túto službu a že táto služba je taktiež ponúknutá vývojárom hier.

A ako prví sa ozvali vývojári zo štúdia CD Projekt RED, ktorí potvrdili, že ich očakávaná RPG hra Cyberpunk 2077 bude podporovať Smart Delivery. To znamená, že keď si Cyberpunk 2077 kúpite v septembri pri vydaní na Xbox One a následne spravíte upgrade konzoly na Xbox Series X, tak túto upgradovanú verziu hry získate samozrejme zdarma.

Uvidíme, či sa pridajú ďalší. Náznaky však momentálne hovoria, že minimálne taký Ubisoft sa pravdepodobne taktiež pridá.

Cyberpunk 2077 vychádza 17. septembra 2020 na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk