Teasuje Microsoft návrat série Fable?

Teasuje Microsoft návrat série Fable?

 

Každý z nás potrebuje trochu Fable...

Britské štúdio Playground Games, ktoré poznáme hlavne vďaka sérii Forza Horizon je už nejaký ten čas pod hlavičkou Xbox Games Studios. Za ten čas sa stihli poriadne rozrásť a momentálne ide o vývojárske štúdio, ktoré má v sebe dva samostatné vývojárske tímy. Prvý, tzv. Forza tím pracuje na vylepšovaní Forza Horizon 4 a aj na vývoji nového prírastku do série a druhý tzv. Open World RPG tím pracuje na úplne novej hre, z ktorej by mala byť RPG hra v otvorenom svete.

A už prakticky od dňa, kedy sme sa dozvedeli, že štúdio pracuje na RPG hre sa neustále špekuluje, že tou hrou bude reštart série Fable, ktorá niekedy patrila k stáliciam Xbox konzol. Zo série sme sa dočkali troch dielov, ktoré vyvíjalo dnes už neexistujúce štúdio Lionhead. To však bolo v roku 2016 zrušené spolu s ich posledným projektom, Fable Legends.

Oficiálne však o návrate Fable nepadla ani zmienka, no zdá sa, že predpoklady sa naplnia. Vo februári 2019 bol totiž vytvorený Twitter účet @TheFableGame, ktorý však mlčal. Včera však znenazdajky uverejnil príspevok o tom, že „každý z nás potrebuje kúsok #fable v živote.“

Problémom však je akurát to, že zatiaľ nevieme, či ide o oficiálny účet pre hru, alebo o žartík niektorého užívateľa. Zdá sa však, že pri ďalšom predstavení Xbox Series X sa dočkáme aj Fable hry.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk