Bývalý Playstation vývojár: Rozdiel medzi výkonom Xbox Series X a Playstation 5 je šokujúci

Bývalý Playstation vývojár: Rozdiel medzi výkonom Xbox Series X a Playstation 5 je šokujúci

 

Dôležité však budú samozrejme hry.

Ak to chceme mať na papieri, tak grafický čip Xbox Series X má o 44% viac výpočtových jednotiek ako Playstation 5, no tie u Sony sú zas taktované na vyššiu frekvenciu. No aj napriek tomu má Xbox Series X v teoretickom výkone relatívne pohodlný náskok. Samozrejme, stále sa bavíme o teoretickom výkone, pretože prax nám ukážu až hry.

Každopádne v posledných dňoch sa objavilo viacero „mudrlantov,“ ktorí si myslia, že vďaka rýchlejšiemu SSD disku Playstation 5 svojho konkurenta dobehne a vo výkone a rozlíšení hier tým pádom nebude prakticky žiaden rozdiel. Aj mnoho vývojárov vyjadrilo nadšenie z tejto SSD technológie od Sony atak sa už samozrejme začala vojna fanboyov, kde sa každý chytá toho svojho. Niečo ako „Power of the Cloud“ v minulej generácii.

Svoj názor vyjadril aj bývalý dizajnér rôznych Playstation štúdií Chris Grannell, ktorý pracoval na hrách ako F1, Wipeout a Killzone 2. Podľa jeho slov a toho, čo počul od svojich kolegov v hernom biznise je totiž rozdiel vo výkone medzi Xbox Series X a Playstation 5 celkom šokujúci.

„Mal som možnosť rozprávať sa s niekoľkými vývojármi a tí mi potvrdili, že rozdiel vo výkone je šokujúci. Jedným dychom však dodali, že to neznamená, že na Playstation 5 sa nedajú spraviť dobré hry. Týchto fanboyov to však očividne nezaujíma a sú očividne vyplašení.“

Tými vyplašenými fanboymi myslel ľudí, ktorí prezentujú populárnu teóriu posledných dní, že vďaka špeciálnej technológii Playstation 5 bude Sony schopné uvoľniť zdroje procesora a grafického čipu a tak dorovná výkon konkurenčnej konzoly. 

Tak a máme tu ďalší olej do ohňa. Asi môžeme naďalej očakávať veľkú virtuálnu vojnu medzi fanúšikmi oboch táborov, takže je na čase pripraviť si popcorn.

Viac o nových konzolách si môžete prečítať v článkoch nižšie.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk