Prvou potvrdenou hrou na Unreal Engine 5 bude Xbox RPG exkluzivita

Prvou potvrdenou hrou na Unreal Engine 5 bude Xbox RPG exkluzivita

 

Prezradil to oficiálny Twitter účet štúdia.

Už je to týždeň od momentu, kedy nám Epic predstavil tech demo svojho nového enginu – Unreal Engine 5. Demo s názvom Lumen in the Land of Nanite nám ukázalo, ako by mohla vyzerať budúcnosť hrania, no engine bude dokončený až v roku 2021, takže hry, ktoré na ňom budú postavené asi tak skoro neuvidíme.

Každopádne, zatiaľ sme čakali na ohlásenie hier, ktoré vyjadrili tomuto enginu podporu a to až doteraz. Včera totiž štúdio inXile Entertainment a jeho šéf Brian Fargo potvrdili, že pri vývoji svojej ďalšej hry budú používať práve tento nový engine od Epicu.

Štúdio momentálne stále dokončuje Wasteland 3, ktorý má dátum stanovený na 28. august 2020, no popritom pracuje aj na ďalšej hre, ktorej sa práve týka toto ohlásenie. Podľa zatiaľ dostupných informácií má ísť o veľkú AAA RPG hru (na rozdiel od izomerického Wastelandu) s prepracovaným súbojovým systémom. Ďalšie podrobnosti o hre však nevieme. Je však zrejmé, že hry sa tak skoro nedočkáme a že vydaná bude pravdepodobne na Xbox Series X a PC. 

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk