Senua’s Saga: Hellblade II je ďalšou potvrdenou hrou na Unreal Engine 5

Senua’s Saga: Hellblade II je ďalšou potvrdenou hrou na Unreal Engine 5

 

Next-gen sme teda videli už v roku 2019.

Microsoft vo včerajšom blogu s názvom „Všetko čo potrebujete vedieť o Xbox Series X a o budúcnosti Xboxu...doteraz“ prakticky zhrnul všetky detaily, ktoré už o novej konzole od Microsoftu vieme. Tento článok je veľmi dobrý pre tých, ktorí ešte o novej konzole od Microsoftu nevedia nič, no zároveň neponúka hráčom, ktorí sledujú dianie okolo nových konzol prakticky žiadne nové informácie.

Teda až na jednu dosť podstatnú drobnosť. Ak si spomínate na úvodné predstavenie Xbox Series X v decembri minulého roka, tak konzola bola predstavená spoločne s prvou „next-gen“ hrou od Xbox Games Studios. Senua’s Saga: Hellblade 2 je pokračovanie prvého Hellblade od štúdia Ninja Theory a hra svojim vizuálom vyrazila dych. Lenže Microsoft v danej chvíli nemohol potvrdiť, že hra je postavená na Unreal Engine, pretože tento engine ešte nebol oficiálne ohlásený.

Lenže to sa medzičasom zmenilo a Microsoft tak vo včerajšom blogu potvrdil, že Hellblade 2 bude používať novú technológiu od Epic Games. To znamená, že hra bude môcť využiť technológie Lumen a Nanite. Znamená to však taktiež to, že hru určite neuvidíme skôr ako v roku 2021, nakoľko Epic plánuje vydanie tohto enginu až v budúcom roku. Zároveň to však znamená, že Hellblade 2 už pravdepodobne neuvidíme na starej generácii konzol a pôjde o next-gen only hru.

Ide o druhý potvrdený projekt od Xbox Games Studios postavený na Unreal Engine 5. Prvým je nová AAA RPG hra od inXile Entertainment.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk