Xbox Lockhart bude mať rovnaký procesor ako Xbox Series X

Xbox Lockhart bude mať rovnaký procesor ako Xbox Series X

 

Potrebná oprava.

Koncom týždňa sme sa dozvedeli nové informácie o tzv. Xbox Lockhart – druhej next-gen konzole od Microsoftu, ktorá má byť určená pre 1080-1440p hranie next-gen hier (Xbox Series X cieli na 4K rozlíšenie). Tieto informácie nám poskytol redaktor The Verge, Tom Warren a priniesol niekoľko zaujímavých správ. To najdôležitejšie však bolo, že Lockhart poskytne nižšiu frekvenciu procesora a oveľa menej RAM.

Zdá sa však, že Warren dostal následne echo zo svojho zdroja v Microsofte a tak svoje vyhlásenie poupravil. Podľa týchto informácií tak Lockhart poskytne presne taký istý takt procesora, ako Xbox Series X a rozdiel medzi konzolami tak bude iba v RAM a vo výkone grafického čipu. A samozrejme, Lockhart pravdepodobne nebude mať Blu-Ray mechaniku.

Ak sa teda neviete v tomto zmätku vyznať, tak nižšie je prehľad o tom, čo môžeme očakávať od Xbox Lockhart, Xbox Series S, alebo akokoľvek si už Microsoft túto konzolu nazve.

ŠPEKUlované špecifickácie Xbox Lockhart

  • Procesor: AMD Zen 2 s taktom 3,6GHz s použitím SMT a 3,8GHz bez použitia SMT
  • RAM: 10GB GDDR6 pamäte, pričom 7,5GB budú mať vývojári k dispozícii pre hry
  • GPU: AMD RDNA 2 čip o výkone +-4TFLOPs
  • HDD: NVMe SSD disk s rovnakými rýchlosťami ako ten v Xbox Series X s kapacitou 512GB-1TB
  • Bez Blu-Ray mechaniky
  • Cena: Očakáva sa cena od 200-350€

Konzola má byť určená na hranie tých istých hier, ktoré fungujú na Xbox Series X, akurát s nižším rozlíšením. Kľúčové však je, že konzola bude mať rovnaký procesor a rovnaký SSD disk, čo zaručuje ľahkú škálovateľnosť hier z Xbox Series X. Grafický výkon by mal postačovať na 1080p/1440p a 60FPS a menej RAM by malo stačiť vďaka tomu, že konzola logicky nebude potrebovať 4K textúry.

Zdroj: Twitter
 
 
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk