• Hlavná stránka
  • Xbox
  • Xbox
  • Novinky
  • Vývoj Harry Potter RPG hry pokračuje a to aj napriek tomu, že mnoho vývojárov má v zuboch „transfóbnu“ J.K. Rowling
Vývoj Harry Potter RPG hry pokračuje a to aj napriek tomu, že mnoho vývojárov má v zuboch „transfóbnu“ J.K. Rowling

Vývoj Harry Potter RPG hry pokračuje a to aj napriek tomu, že mnoho vývojárov má v zuboch „transfóbnu“ J.K. Rowling

 

Odhalenie príde už čoskoro.

Už dosť dlhú dobu má štúdio v americkom Utahu s názvom Avalanche Software vo vývoji veľkolepú Harry Potter RPG hru. Vieme to primárne vďaka tomu, že v roku 2018 leaklo na internet video z hry, no k oficiálnemu ohláseniu hry samotnej ešte nedošlo. Lenže hra existuje a jej vývoj pokračuje solídnym tempom. A to aj napriek posledným udalostiam.

O novinkách zo sveta čarov a kúziel písal redaktor Bloombergu, Jason Schreier, ktorému sa pod rúškom anonymity zverilo hneď niekoľko súčasných zamestnancov štúdia. Podľa nich hra nebude predstavená na augustovom DC Fandome, ale až po tomto podujatí a vydanie hry je naplánované na Xbox Series X, Playstation 5 (PC sa nespomína). A vydanie hry je naplánované na druhú polovicu roka 2021. A vyzerá to tak, že na tomto fakte nič nemení ani to, že Warner Bros. plánuje predať svoju hernú divíziu, o čom sme informovali v samostatnom článku.

Pre mnohých vývojárov v štúdiu boli však veľkým sklamaním vyhlásenia autorky knižnej predlohy, J.K. Rowling, ktorá sa začiatkom júna dostala pod paľbu kritiky za svoje vyhlásenia, ktoré mnoho ľudí považuje za transfóbne. V skratke Rowling na sociálnej sieti Twitter napísala, že sa jej nepáči slovné spojenie „ľudia ktorí menštruujú“ na vyjadrenie rozdielu medzi ženami, ktoré sa s týmto pohlavím narodili a tými, ktoré sa ženami stali.

Za tento výrok a ďalšie, ktoré nasledovali ju „hodili pod autobus“ aj predstavitelia filmových postáv v sérii Daniel Radcliffe a Emma Watson a taktiež aj samotný Warner Bros. A tento výrok sa nepáčil ani viacerým vývojárom zo štúdia Avalanche Software. Štúdio a aj fanúšikovská základňa sa boja, že s ohľadom na túto udalosť by bolo ohlásenie tejto novej hry prinajmenšom kontroverzné a môže to poškodiť predaje hry kvôli rôznym bojkotom za jej vyhlásenia. Samotná Rowling však nemá s projektom takmer nič spoločné.

Oveľa väčším zdrojom neistoty je však spomínaný predaj hernej divízie Warner Bros. Pri takomto nákladnom projekte totiž hrozí, že nový majiteľ nebude ochotní zaplatiť potrebnú čiastku na dofinancovanie, alebo prípadne mu tento projekt nebude zapadať do portfólia hier alebo sa dokonca môže stať, že suma, ktorú bude Warner Bros. požadovať bude príliš vysoká a takýto projekt bude zrušený. Zatiaľ to však vyzerá tak, že „dohoda o predaji sa neuskutoční v dohľadnej dobe“ a fanúšikovia tak môžu pokojne spávať.

Čo sa týka hry samotnej, tak tá od svojho leaku z roku 2018 urazila kúsok cesty. Podľa Schreiera sa môžeme tešiť na otvorený svet Rockfortu a taktiež aj mnohých oblastí pri tomto čarodejníckom hrade.

Až do oficiálneho ohlásenia nám však bude musieť stačiť práve tento leak.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk