Xbox 20/20 napriek sľubu nepriniesol v júni nič. Odhalenie Lockhartu bolo totiž presunuté na august

Xbox 20/20 napriek sľubu nepriniesol v júni nič. Odhalenie Lockhartu bolo totiž presunuté na august

 

Cenu sa teda asi skôr nedozvieme.

 

Microsoft ohlásil začiatkom mája iniciatívu Xbox 20/20. Prakticky išlo o to, že Microsoft sa zaviazal každý mesiac až do vydania svojej konzoly Xbox Series X odprezentovať várku nových informácií. V máji sme sa dočkali nie príliš vydarenej Inside Xbox šou, ktorá sklamala hlavne kvôli sľubom o gameplay záberoch Assassin’s Creed: Valhalla, ktorých sme sa nedočkali a tak sa čakalo na mesiac jún.

A keď moje oči vidia dobre, tak dnes je 30. jún, posledný deň v mesiaci a zatiaľ sme sa nedočkali ničoho. To znamená, že sľub Microsoftu o novinkách každý mesiac zostane nesplnený, no otázkou zostáva prečo?

Odpoveď na túto otázku sa pokúsil zodpovedať Eurogamer a zdroje z prostredia Microsoftu. A podľa nich plánoval Microsoft v júni predstaviť svetu svoju druhú konzolu s kódovým označením Xbox Lockhart. Jej existencia je prakticky istá (Jez Corden zo serveru Windows Central informoval, že druhá várka zamestnancov Microsoftu dostala konzolu na domáce testovanie) a viac ako istý začína byť aj fakt, že príde na trh spolu s jej výkonnejšou sestrou, konzolou Xbox Series X a nie neskôr.

Lenže potom sa všetko pokašľalo. Microsoft plánoval svoje júnové predstavenie Lockhart konzoly až po Sony Playstation 5 Showcase, lenže Sony svoje podujatie odložila, kvôli #BlackLiveMatters protestom a tak chtiac-nechtiac musel svoju prezentáciu odložiť aj Microsoft. Zároveň Sony neukázala ceny svojich Playstation 5 konzol a tak sa Microsoft rozhodol júnovú várku informácií odložiť až na mesiac august.

Znamená to teda, že v mesiaci júl plánuje Microsoft veľké E3-like podujatie, kde ukáže svoje first-party hry doplnené o niekoľko third-party hier. Zdroje z prostredia Microsoftu tvrdia, že momentálny plán znie, že podujatie sa uskutoční v týždni, ktorý začína 20. júlom, no na tomto podujatí sa nedočkáme ani predstavenia Lockhartu a ani ukázania cien nových konzol. Teda, za predpokladu, že sa opäť niečo nezmení.

Okrem zdrojov, ktorými disponuje web Eurogamer to nezávisle potvrdil aj redaktor VentureBeat Jeff Grubb.

Očakáva sa, že Sony prezradí ceny svojich konzol na svojom State of Play podujatí v auguste a zdá sa, že práve tam s týmto ohlásením smeruje aj Microsoft. Otázkou však stále zostáva, kto sa odváži ísť s kožou na trh ako prvý.

Redaktor WindowsCentral Jez Corden taktiež prezradil, že Microsoft pripravuje aktualizáciu svojho next-gen vývojárskeho prostredia Xbox konzol s názvom „GameCore,“ ktorý by mal vývojárom výrazne uľahčiť dizajnovanie hier na viacero Xbox konzol. Ak teda vývojárske štúdio chystá svoju hru na Xbox Series X, tak vytvoriť verziu pre menej výkonnú konzolu (Lockhart) by malo byť veľmi jednoduché.

Zdroj: Eurogamer/WindowsCentral/VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk