Microsoft mal pre nové Xbox konzoly veľmi odvážny plán. Ten však prekazili okolnosti

Microsoft mal pre nové Xbox konzoly veľmi odvážny plán. Ten však prekazili okolnosti

 

Netradičné mesiace vydania.

Rok 2020 si vyžiadal veľké množstvo zmien v kalendári mnohých ľudí a aj firiem. A Sony a Microsoft nie sú výnimkou. Obe spoločnosti chcú v tomto roku vydať svoje nové konzoly, no obe sa museli vo veľkom prispôsobovať komplikovanej situácii vo svete. A tá sa týkala primárne koronavírusu.

Pritom pôvodné plány Microsoftu a konkrétne Xbox divízie v tomto roku boli viac ako odvážne. Informoval o nich redaktor Thurrott, Brad Sams, ktorý je známy veľmi dobrými kontaktmi vo vnútri Microsoftu.

Ako možno dobre viete, bežné obdobie na vydanie konzol je v posledných rokoch obdobie október-november. Lenže Microsoft chcel celý tento zvyk obrátiť na hlavu a ich plánom bolo vydať Xbox Series X už v Auguste. Microsoft taktiež plánoval vydanie svojich dvoch konzol samostatne a zatiaľ čo Series X mala prísť na začiatku druhej polovice roka 2020, tak Lockhart mal byť predstavený v júni a vydaný v októbri 2020. Týmto krokom chcel Microsoft vydať najvýkonnejšiu konzolu s dostatočným predstihom pred Sony a následne, tesne pred Black Friday vydať tú najlacnejšiu next-gen konzolu na trhu.

Z pôvodných plánov však nezostal kameň na kameni. Odhalenie Lockhartu bolo posunuté na august a vydanie oboch konzol je naplánované spoločne a uskutoční sa pravdepodobne v mesiaci október, alebo november.

Sams má ešte dve zaujímavé informácie. Prvá je o vzhľade Lockhart konzoly. Konkrétne o tom, že zatiaľ to nevyzerá, že jej vzhľad bude vychádzať z Xbox Series X. Už pri špekuláciách o jej existencii sa objavili rôzne návrhy fanúšikov, ktoré jej priradili „GameCube-like“ dizajn, alebo niečo, čo vyzerá ako sploštená verzia Xbox Series X (logické, nakoľko konzola bude bez mechaniky). Lenže vzhľad možno takýto nebude. Sams totiž tvrdí, že zamestnanci Microsoftu majú príkaz zamaskovať produkty, ktoré si berú domov na testovanie z logických dôvodov. Pri testovaní Xbox Series X sa im odporúčalo maskovať konzolu do PC skrinky, aby sa neodhalil jej dizajn. Lenže pri testovaní Lockhartu sa zamestnancom odporúča maskovať konzolu s Durango (Xbox One) a Scorpio (Xbox One X) „obalmi“ čo naznačuje, že vzhľad oboch next-gen konzol nebude rovnaký.

To taktiež naznačuje, že Lockhart možno nepoužíva systém dvoch základných dosiek, ako Xbox Series X. Dôvodom, prečo ho Microsoft pri Xbox Series X používa sú výlučne potreby chladenia. Nakoľko však Lockhart nie je tak výkonný, tak logicky nepotrebuje tak prepracované chladenie, čo eliminuje potrebu rozdelenia základných dosiek.

Posledná informácia sa týka obáv, že Lockhart bude brzdiť next-gen svojim nižším výkonom. Keď Microsoft predstavil v minulom roku svoje plány vydať dve konzoly vývojárom, tak z ich strany prišlo k negatívnej spätnej väzbe. Jednak však Microsoft v tej dobe neposkytol vývojárom vývojárske verzie konzol a preto išlo primárne o teoretický nástrel HW výkonu. Tieto obavy však skončili v momente, keď Microsoft ukázal vývojárom, ako bude tento systém fungovať, a aké jednoduché je vytváranie profilov pre jednotlivé konzoly. Taktiež ich upokojil aj fakt, že kľúčové komponenty ako procesor a SSD disk, budú mať obe konzoly rovnaké. 

Zdroj: Thurrott
 
 
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk