Microsoft chystá do služby Xbox Game Pass veľkú AAA hru tesne po jej vydaní. Bude to Cyberpunk 2077?

Microsoft chystá do služby Xbox Game Pass veľkú AAA hru tesne po jej vydaní. Bude to Cyberpunk 2077?

 

Alebo to bude niečo iné?

Xbox Games Studios Showcase sa blíži a hádam Microsoft konečne dostojí svojim tvrdeniam a ukáže nám zaujímavú ponuku hier od svojich vlastných štúdií. A nakoľko Microsoft ani zďaleka nie je taký „neprevzdušný“ ako Sony, tak aj informácií o hrách sa k nám dostáva o dosť viac, ako to bolo v prípade Playstation 5 Showcase, ktoré bolo v júni.

A jedným z takýchto zdrojov je redaktor Venture Beat Jeff Grubb. Ten totiž odprezentoval veci, ktoré vie a tuší ohľadom tohto podujatia, ktoré je naplánované na 23. júla.

Grubb potvrdil to, čo už všetci vieme – že na podujatí uvidíme prvý krát zábery z hrania Halo Infnite, ktorý má prísť spolu s Xbox Series X konzolou. Taktiež prezradil, že na podujatí uvidíme štúdio Playground Games, ktoré nám pravdepodobne ukáže reštart RPG série Fable, ktorý však pravdepodobne asi nebude veľmi pripomínať pôvodnú trilógiu.

Na podujatí uvidíme aj Psychonauts 2 od Double Fine, Hellblade 2 od Ninja Theory a pravdepodobne aj Wasteland 3 od inXile a taktiež pravdepodobne aj novú RPG hru od štúdia Obsidian.

Čo však na podujatí pravdepodobne neuvidíme je nová hra od štúdia The Initiative (údajne ide o reštart Perfect Dark) pretože podľa Grubba si ju Microsoft šetrí na neskôr. Čo mimochodom odporuje informáciám, ktoré sme čítali doteraz. Asi neuvidíme ani novú AAA RPG hru od inXile, ktorá bude postavená na Unreal 5 Engine a taktiež pravdepodobne ani nič nové od štúdia Mojang, ktoré sa stará o Minecraft. Príliš skoro je asi aj na nový diel Gears série, nakoľko päťka vyšla koncom minulého roka.

Zaujímavé je však to, čo Grubb tvrdí ohľadom ďalších hier. Microsoft totiž na podujatí neukáže iba hry od first-party štúdií, ale aj rôzne exkluzívne či neexkluzívne hry, ktoré pre konzoly Xbox pripravujú third-party vývojári. Jednu exkluzivitu má údajne Microsoft „zajednanú“ v spoločnosti Capcom, no XGS Publishing ich údajne má v talóne hneď niekoľko.

Grubb neočakáva, že by sme na podujatí mali počuť niečo o Lockhart konzole, nakoľko tú si Microsoft šetrí na augustové podujatie a to spolu s cenou pre obe konzoly. Čo však možno uvidíme, je veľké ohlásenie týkajúce sa predplatenej služby Xbox Game Pass. Grubb tvrdí, že Microsoft plánuje ohlásiť príchod „očakávanej third-party hry“ do Game Passu a to tesne po vydaní, za čím nasleduje rétorická otázka, či náhodou nejde o Cyberpunk 2077.

Microsoft taktiež údajne bude rozprávať o budúcnosti služby Xbox Live Gold a Grubb naznačuje jej možné zrušenie. Ak by Microsoft zrušil povinnosť platenia mesačných poplatkov za online hranie, tak by bolo určite veľmi populárne rozhodnutie.

Vyzerá to však, že sa skutočne máme na čo tešiť. Je zrejmé, že Microsoft neukáže všetko, čo vo vývoji má, no hádam sa dočkáme dostatočnej nádielky chystaných hier.

Zdroj: VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk