xCloud nie je určený iba pre hráčov, ale v tejto ťažkej dobe pomáha aj vývojárom

xCloud nie je určený iba pre hráčov, ale v tejto ťažkej dobe pomáha aj vývojárom

 

Microsoft priblížil jeho fungovanie.

Rok 2020 so sebou priniesol hneď niekoľko obrovských výziev týkajúcich sa herného vývoja. Veľké množstvo herných štúdií sa muselo presunúť na prácu z domu, čo v kombinácií s plánovaným vydaním nových konzol spôsobilo vrásky mnohým vývojárom. Totižto, devkity sú viazané NDA zmluvou a nie je možné ich odniesť domov.

To sa zmenilo, keď Microsoft tento rok za určitých podmienok umožnil vývojárom, aby si devkit zobrali zo sebou. Status Playstation v tomto ohľade nie je známy.

Microsoft však oznámil, že aj z dôvodu súčasnej situácie v mnohých krajinách sveta prináša pre herných vývojárov nové možnosti. A to konkrétne využívanie vývojárskych devkitov cez službu Project xCloud. To znamená, že jediné, čo budú herní vývojári potrebovať na otestovanie svojej hry na novom Xbox hardvéri bude dobré pripojenie k internetu. Cez aplikáciu PC Content Test App tak môžu získať prístup k Xbox Development Kitom cez svoj počítač doma a to by malo mať za následok urýchlený vývoj hier aj v prípade pandémie, ktorej momentálne čelíme.

Momentálne tento systém prístupu k devkitom používajú herné štúdiá:

  • Eidos-Montréal
  • Infinity Ward
  • Ninja Theory
  • Playground Games
  • Rare
  • Turn 10 Studios
  • Undead Labs​

„xCloud dáva možnosť vývojárskym tímom a aj interným a externým QA tímom, aby sa mohli dostať k najnovším buildom hier a to minúty po ich zverejnení. Tým, že dovoľujeme tímom pripojiť sa k devkitom na diaľku a využívať tak výhody širokopásmového LAN pripojenia z rôznych miest a xCloud taktiež zabezpečí ďalšiu vrstvu bezpečnosti, že obsah, ktorý vytvárame zostane v našej korporátnej sieti,“ povedal šéf infraštrutkúry štúdia Eidos-Montreal Guillaume Le-Malet.

Zdroj: GameStack

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk