Sorry Microsoft, ale tvoje next-gen obaly sú dosť ohavné

Sorry Microsoft, ale tvoje next-gen obaly sú dosť ohavné

 

V jednoduchosti je krása.

Minulý týždeň sme sa dočkali oficiálneho predstavenia toho, ako budú vyzerať obaly hier na Playstation 5. A vlastne o žiadnu veľkú zmenu a ani revolúciu nejde. Jednoducho modrý prúžok v hornej časti nahradil biely prúžok a skratku PS4 nahradila PS5.

Ak však zmenu týchto obalov považujete za minimalistickú, tak Microsoft nám neposkytol ani toto. Ja osobne mám krabicové verzie Xbox One hier veľmi rád a to hlavne kvôli tomu, že takmer všetky hry majú jednotný dizajn – na bočnej strane obalu je totiž sivý prúžok s názvom hry, čo kolekcii hier na polici dodáva špeciálny jednotný vzhľad (a ďakujem Red Dead Redemption 2, že tento jednotný vzhľad narušil).

Úprimne som teda nečakal, že Microsoft bude svoje obaly pre next-gen hry meniť. No minimálne by si ich mohol upratať. A to hlavne po včerajšom zverejnení obalu na Far Cry 6.

Microsoft...tvoje next-gen obaly sú jeden veľký bordel. Okay – je tam názov hry. To je fajn. Je tam celkom pekný boxart, čo je však zásluha Ubisoftu. Lenže následne sa k nám dostáva nálož rôznych nápisov a log. Nakoľko Far Cry 6 podporuje Smart Delivery, tak v obchodoch sa bude predávať iba jedna verzia hry, ktorá bude aj pre Xbox Series X a aj pre Xbox One. Takže tam samozrejme máme čierny prúžok s názvom platforiem. No aby sa nám nemálilo, tak tam máme aj nápis 4K Ultra HD a HDR lebo...to nemôže byť na zadnej strane obalu?

A potom tu ešte máme logo Smart Delivery. A potom tam je to ohavné logo Optimized for Series X, ktoré nie len že nevyzerá veľmi dobre, ale zaberá obrovské množstvo priestoru. Pritom by sa dalo pohodlne schovať k nápisom hore. A to ešte predpokladáme, že k nápisom platforiem pribudne aj názov Xbox Lockhart konzoly.

Veď si to porovnajte sami.

Zdá sa teda, že v budúcej generácii bude ešte o dôvod menej zostať pri fyzických verziách hier a pri takto preplácaných obaloch sa rád presuniem na digitál.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk