Ďalšie náznaky hovoria o tom, že Microsoft sa plánuje zbaviť plateného multiplayeru Xbox Live Gold

Ďalšie náznaky hovoria o tom, že Microsoft sa plánuje zbaviť plateného multiplayeru Xbox Live Gold

 

Na oficiálne potvrdenie toho, čo ďalej si však budeme musieť počkať.

Koncom minulého týždňa sa na oficiálnej Xbox stránke udiala zvláštna vec. Microsoft z ničoho-nič odstránil zo svojho oficiálneho obchodu možnosť nákupu 1-ročného predplatného služby Xbox Live Gold. Táto prémiová služba umožňuje hráčom prístup k multiplayeru na Xbox konzolách a taktiež poskytuje hráčom mesačne štvoricu hier a nejaké zľavy vo výpredajoch navyše.

Okamžite po tom sa objavili teórie o tom, že Microsoft so službou niečo plánuje. A teraz je to nad slnko jasné, pretože hovorca Microsoftu potvrdil, že nešlo o chybu na Xbox stránke, ale o zámer: „Rozhodli sme sa odstrániť 12-mesačné Xbox Live Gold SKU z Microsoft stránky. Zákazníci si môžu službu predplatiť na mesiac, alebo na tri mesiace.“ Hovorca však pochopiteľne nekonkretizoval, prečo to Microsoft spravil.

Načasovanie však čo-to napovedá. Vydanie nových konzol Microsoftu totiž príde za menej ako rok, no za viac ako mesiac a tri mesiace a je veľmi otázne, či sa predplatné Xbox Live Gold vôbec dožije príchodu Xbox Series X.

Niekoľko vtáčikov však už začalo spievať. Redaktor Venture Beat Jeff Grubb totiž v podcaste povedal, že „sprístupnenie online multiplayeru zdarma je tak blízko, že je to istou vecou.“ Známy herný insider Klobrille zas skonštatoval, že otázka nie je či, ale kedy. Redaktor Thurrot Brad Sams však ide trochu proti tomuto prúdu a myslí si, že Microsoft síce zruší službu Xbox Live Gold, no všetko, čo prináša jednoducho zahrnie do služby Xbox Game Pass.

To by však asi nebolo všetkým po chuti. Pretože zatiaľ čo mesačný poplatok je pri Xbox Game Pass a Xbox Live Gold úplne rovnaký (9,99€), tak pri ročnom predplatnom sa tieto sumy výrazne líšia (Ročný GP stojí 120€ a ročný XBLG stojí 60€) a uzamknutie multiplayeru za službu Xbox Game Pass by určite priniesla veľa negatívnych reakcií.

Ak by však Microsoft bol skutočne ochotný vypustiť službu Xbox Live Gold na hranie online hier, tak by tým získal veľkú konkurenčnú výhodu, nakoľko aj Sony a aj Nintendo prístup k online funkciám spoplatňujú.

Ako to nakoniec bude, to zatiaľ nevieme. No podľa všetkého sa to nedozvieme počas štvrtkovej Xbox Games Showcase. Marketingový riaditeľ Xboxu Aaron Greenberg totiž zdôraznil, že na tomto podujatí neodznejú žiadne informácie o hardvéri a o službách, ale show bude čisto o hrách. Logicky preto dáva zmysel, že Microsoft sa s budúcnosťou Xbox Live Gold podelí na augustovej show, kedy by sme sa mali dočkať predstavenia konzoly Xbox Lockhart a taktiež aj cien a dátumov vydania next-gen Xbox konzol.

Zdroj: ResetERA/Youtube/Trucheachievements

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk