Phil Spencer potvrdil, že v auguste sa dozvieme ďalšiu várku informácií o nových Xbox konzolách

Phil Spencer potvrdil, že v auguste sa dozvieme ďalšiu várku informácií o nových Xbox konzolách

 

Konzolách? Áno, konzolách.

Teraz, keď už máme za sebou „Game Showcase“ oboch výrobcov konzol, ktorí v tomto roku plánujú vydať svoje nové zariadenia sa pozornosť hráčov presúva na mesiac august. Jednak júl už končí, no zároveň to vyzerá, že sa v auguste máme na čo tešiť.

Odhliadnuc od podujatia Gamescom 2020, ktoré sa začne 27. augusta vďaka Opening Night Live to totiž vyzerá, že aj Sony a aj Microsoft plánujú otvoriť tretie kolo svojho súboja.

Už pred začiatkom Playstation 5 Showcase sa hovorilo, že Sony odložilo niektoré svoje ohlásenia na august a pred Xbox Games Showcase sa to isté hovorilo aj o Microsofte. Ani jedna spoločnosť si totiž nechcela „vystrieľať všetky náboje“ počas jedného podujatia, aby tak mali možnosť na seba reagovať.

Navyše, počas týchto augustových podujatí/článkov/streamov by sme sa mali dozvedieť dve najpodstatnejšie informácie o nových konzolách: dátumy vydania a ceny. A je iba logické, že na podujatí, kde tieto informácie prezradíte musíte ukázať aj nový herný obsah.

Zatiaľ nevieme dátumy a ani formát toho, ako nám Sony a Microsoft tieto informácie prezradia, no minimálne v prípade Microsoftu je isté, že „niečo“ v auguste určite bude. Potvrdil to rovno šéf Xbox divízie Phil Spencer v rozhovore s iJustine. Pre konkrétnu informáciu si nastavte čas na 18:20

Čo môžete teda od Microsoftu v auguste očakávať? V prvom rade ohlásenie svojej druhej konzoly Xbox Lockhart. Jej existenciu nepriamo potvrdil už aj šéf vývoja Halo Infinite Chris Lee, keď o novej generácii konzol Xboxu hovoril v množnom čísle. Malo by ísť o jednoznačne najlacnejšiu next-gen konzolu určenú na hranie v rozlíšeniach 1080p alebo 1440p, čomu samozrejme musí odpovedať aj cena.

Okrem toho by sme sa mohli dočkať potvrdenia ceny Xbox Series X a dátumu vydania oboch systémov a keď sa pošťastí, možno to bude doplnené aj o nejaké to herné ohlásenie.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk