Microsoft Flight Simulator mieri aj na Steam a Xbox One a dočká sa VR podpory

Microsoft Flight Simulator mieri aj na Steam a Xbox One a dočká sa VR podpory

 

Nálož noviniek pred vydaním hry.

Už pri ohlásení dátumu vydania Microsoft Flight Simulator (ktorý je stanovený na 18. augusta) prezradil Microsoft, že hra sa časom dostane aj na Steam, no pri vydaní si ju budete môcť kúpiť iba cez Windows Store. Niečo sa však očividne zmenilo, pretože Microsoft oznámil, že hra bude na Steame dostupná v rovnaký deň.

Už dnes si tak budete môcť predobjednať Microsoft Flight Simulator na Steame v Standard, Deluxe a Premium Deluxe edícii.

Štúdio Asobo, ktoré je zodpovedné za vývoj taktiež oznámilo, že hra sa hneď pri vydaní dočká podpory TrackIR a podpora virtuálnej reality pribudne ešte počas tohto roka a to v období, kedy sa dočkáme vydania VR setu HP Reverb G2.

Štúdio taktiež dodalo, že po vydaní sa hra dočká pravidelných aktualizácií, ktoré budú do hry prinášať nový obsah. Tie budú rozdelené na aktualizácie zdarma pre všetkých a na platené balíčky, ktoré budú prichádzať „každé dva až tri mesiace.“ Prvý platený balíček do hry pridá helikoptéry, čo kompletne zmení zážitok z hrania.

Ak ste však na konzole tak možno sa pýtate, či sa tejto hry dočkáte aj tam. A dobrou správou je že áno. Vydanie Flight Simulator je naplánované aj na Xbox One a taktiež aj na Xbox Series X. Hra je však v prvom rade „PC projektom“ a preto sa ovládacia schéma bude musieť prispôsobiť na ovládač a to zaberie chvíľu času a vývojári zatiaľ nepotvrdili, že s portom stihnú rok 2020.

„Snažíme sa mať čo najlepší vizuál na každej platforme a to si vyžaduje optimalizáciu. Neexistuje však nič, čo by PC verzia hry stratila kvôli Xboxu,“ prezradil Martial Bossard, softvérový inžinier Asobo.

Microsoft Flight Simulator tak bude dostupný na PC 18. augusta 2020 a hra je taktiež dostupná aj v predplatnom Xbox Game Pass. 

Zdroj: Xbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk