Samsung Galaxy Note 20 bude ultimátnym zariadením pre xCloud

Samsung Galaxy Note 20 bude ultimátnym zariadením pre xCloud

 

Microsoft a Samsung uzatvorili strategické partnerstvo.

Počas včerajšieho Samsung Unpacked podujatia predstavila kórejská spoločnosť novú vlajkovú loď, Samsung Galaxy Note 20. Nebudeme sa zapodievať detailmi, pretože to je záležitosťou „androidových“ portálov. Spomeniem iba to, že odporúčaná cena zariadenia začína na 949€ a dokáže sa vyšplhať až na 1399€.

Prečo však hovoríme o Galaxy Note 20? Pretože počas prezentácie sa na obrazovke objavil aj šéf Xbox divízie Phil Spencer, aby ohlásil prehĺbenie spolupráce Microsoftu a Samsungu, ktoré sa prejavilo práve na Note 20.

Z Note 20 sa tak stáva ideálne zariadenie pre službu Xbox Game Streaming, ktorá bude spustená 15. septembra a Slovensko patrí medzi krajiny, kde sa služba objaví hneď v deň vydania. Tá vám zabezpečí prístup k AAA hrám za jeden mesačný poplatok a to vo forme herného streamovania zo vzdialeného serveru. Xbox hranie, ktoré nevyžaduje Xbox konzolu.

Pri predobjednávke telefónu si tak budete môcť vybrať medzi herným a hudobným balíčkom a ak si zvolíte ten herný, tak získate MOGA XP5-X gamepad, bezdrôtovú nabíjačku a 3-mesačné predplatné Xbox Game Pass Ultimate.

Galaxy Note 20 bude navyše obsahovať funkciu Game Booster a optimalizovaný Bluetooth na zníženie odozvy pre čo najpohodlnejšie hranie. A navyše, smartfón bude obsahovať špeciálnu verziu Xbox Game Pass aplikácie, ktorá obíde Google Play Store a dá hráčom možnosť nakupovať mikrotransakcie a DLC a obísť popri tomu povinný 30% „odvod“ pre spoločnosť Google.

Podľa slov Microsoft a Samsungu však ide iba o začiatok tejto spolupráce a sme zvedaví, kedy sa Xbox Game Pass objaví napríklad aj na Samsung televíziách.

Zdroj: TheVerge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk