Pozrite si Xbox Series X/S ovládač v plnej kráse. Jeho cena vás však zaskočí

Pozrite si Xbox Series X/S ovládač v plnej kráse. Jeho cena vás však zaskočí

 

Nie iba jeden leak.

Včera sme vás informovali o tom, že menej výkonná next-gen Xbox konzola sa bude volať Xbox Series S. Zistili sme to vďaka tomu, že cez systém OfferUp (niečo ako eBay) sa k zákazníkovi gamepad určený pre novú generáciu Xbox konzol a na krabici bolo jasne vysvietené, že je určený aj pre Xbox Series S.

Teraz už však viac k samotnému gamepadu. Užívateľ, ktorý ho získal používa na Twitteri prezývku Zak S a podelil sa s ostatnými o prvé skúsenosti s novým gamepadom. V prvom rade cena. Užívateľ potvrdil, že gamepad kúpil za 35 dolárov, čo je extrémne nízka cena. Predtým, ako sa však začnete radovať, že nová generácia Xbox gamepadov bude tak lacná, tak musíme upozorniť na jednu vec. Gamepad nebol predaný z obchodu, ale od iného užívateľa a zistilo sa, že ani zďaleka nejde o jediný kus. A ich miestom pôvodu je údajne reťazec Best Buy odkiaľ bola jedna várka nových gamepadov ukradnutá. Preto nejde o oficiálnu cenu a treba ju brať s rezervou.

Ako môžete vidieť na obrázkoch, primárne rozdiely medzi starým a novým ovládačom je d-pad, trochu upravená vrchná časť okolo Xbox tlačidla, pridané Share tlačidlo a USB-C konektor. Nový gamepad má taktiež textúru na triggeroch a podľa Zaka je o trochu menší ako gamepad určený pre Xbox One.

Zaujímavosťou je, že gamepad po aktualizácií rozpoznala už aj Xbox One konzola a okamžite mu priradila aj správny obrázok. Ku gamepadu sa následne dostal aj redaktor Thurrott Brad Sams, ktorý tiež poskytol porovnanie so súčasným Xbox One gamepadom.

Microsoft odmietol situáciu komentovať, čo je pochopiteľné, nakoľko Lockhart bude odhalený už čoskoro a skôr ho chcú ohlásiť svojim spôsobom, ako nejakým komentárom k ukradnutému gamepadu.

A ak vám nestačia obrázky, tak tu je aj video.

Zdroj: Twitter/Thurrott

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk