FIFA 21 nebude podporovať cross-play a to ani medzi konzolami rovnakého výrobcu

FIFA 21 nebude podporovať cross-play a to ani medzi konzolami rovnakého výrobcu

 

Takže si pri kúpe dávajte dobrý pozor.

Celkom prekvapujúca správa k nám prišla z tábora štúdia EA Sports. Tí totiž priblížili, ako bude fungovať cross-play medzi jednotlivými verziami ich chystanej hry FIFA 21. A konkrétne priblížili to, že cross-play v hre za žiadnych okolností fungovať nebude.

To znamená, že EA nie len že neimplementovalo cross-play medzi jednotlivými konzolovými verziami, čo by sa ešte teoreticky dalo pochopiť, ale cross-play nebude fungovať ani medzi old-gen a next-gen verziou FIFA 21 u konzoly rovnakého výrobcu.

Aby som to teda vysvetlil na príklade. Ak si kúpite FIFA 21 na Playstation 4 a následne si kúpite Playstation 5 a využijete Dual Entitlement program, ktorý vám dá next-gen verziu FIFA 21 zdarma, tak po prechode na next-gen nebudete môcť hrať s kamarátmi, ktorí ostali na Playstation 4 verzii.

Dôvod síce EA Sports nepriblížilo, no pravdepodobne to pôjde o niečo technického rázu. Môže to však vytvoriť dosť veľké problémy s počtom aktívnych hráčov na next-gen platformách, čo samozrejme bude viesť k dlhším časom v matchmakingu atď atď.

EA Sports však potvrdilo, že svoj progres hrou a to vrátane progres v móde Ultimate Team si so sebou budete môcť zobrať na next-gen platformu.

FIFA 21 vychádza 9. októbra na PC, Xbox One a Playstation 4 a neskôr aj na next-gen konzoly. 

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk