Bývalý šéf Bethesdy: Bethesda mohla skončiť v rukách Electronic Arts

Bývalý šéf Bethesdy: Bethesda mohla skončiť v rukách Electronic Arts

 

A miliardy sú vo vačku.

Aj keď predaj Zenimax Media (vlastníka vydavateľa Bethesda) sa oficiálne dokončí až v polovici budúceho roka, už teraz je zrejmé, že táto spoločnosť skončí v rukách Microsoftu, nakoľko atrament na papieri je už niekoľko dní suchý.

Lenže jeden zo spoluvlastníkov a šéf spoločnosti Robert A. Altman prezradil, že aj keď panovala zhoda na tom, že Zenimax Media bude predaný, tak existovala pravdepodobnosť, že spoločnosť skončí v úplne iných rukách, ako v tých spoločnosti Microsoft.

Altman totiž tvrdí, že o predaj Bethesdy sa snažil už niekoľko rokov a raz sa takmer dohodol s vydavateľom Electronic Arts, ktorého asi bližšie predstavovať netreba. Celé rokovania však padli a jedným z dôvodov bol aj Robert Trump, brat súčasného prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý bol jedným zo spoluvlastníkov vydavateľstva. Ten totiž bránil odpredaju Zenimaxu, no po jeho smrti v júni tohto roka už predaju nebránilo nič. Akurát obchodný partner sa zmenil.

Altman si však príde na slušnú kôpku peňazí. Vlastnil totiž 30% podiel v spoločnosti, pričom ďalších 30% vlastnil jej zakladateľ Christopher Weaver a značný podiel v spoločnosti mala aj spoločnosti Providence Equity Partners, ktorá ešte v roku 2007 investovala do spoločnosti 300 miliónov dolárov. Ak by ste to teda mali laicky rozdeliť, tak Altman by mal dostať približne 2,25 miliardy.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk