Nová hra od tvorcov Ori bude inšpirovaná sériami The Legends of Zelda a Diablo

Nová hra od tvorcov Ori bude inšpirovaná sériami The Legends of Zelda a Diablo

 

A nie, nebude to Ori.

Rakúske štúdio Moon Studios od svojho vzniku v roku 2010 vyprodukovalo iba dvojicu hier, no tie stál určite za to. Ori and the Blind Forest a jeho pokračovanie Ori and the Will of the Wisps si získali vysoké hodnotenia, uznanie od hráčov a aj popularitu a preto je mnoho hráčov zvedavých, kam sa štúdio vydá ďalej.

A je zrejmé, že ďalší Ori to nebude. Ešte minulý rok prezradil šéf štúdia Thomas Mahler, že ich ďalšia hra bude spadať do kategórie 3D akčných RPG hier, čo je dosť veľký posun od 2D metroidvania hier.

V novom rozhovore pre web The Gamer sa však o tejto neohlásenej hre ešte viac rozpovedal Daniel van Leeuwen: „Tento nový projekt na ktorom pracujeme je veľmi rozdielny od série Ori. Takže budeme môcť vytvoriť niečo, čo sme s Orim nemohli už len z dôvodu, že ide o 3D prostredie. A hru plánujeme vydať v priebehu najbližších rokov, takže tým pádom pozorujeme aj next-gen platformy.“

Podľa jeho slov môžeme očakávať 3D RPG hru, ktorá bude inšpirovaná sériami The Legends of Zelda a Diablo, pričom už tradične budú klásť veľký dôraz na výrazný vizuálny štýl.

Vydavateľom novej hry od Moon Studios bude Private Division, čo taktiež znamená, že by sme sa jej mali dočkať aj na Playstation platformách. Microsoft však vlastní práva na značku Ori, takže tá sa na Playstation konzoly asi nedostane. Navyše, je verejne známe, že Microsoft dal štúdiu ponuku na kompletné odkúpenie, no vedenie štúdia preferovalo možnosť ostať nezávislým štúdiom.

Zdroj: Destructoid

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk