Xbox dostal novú aplikáciu a nákup digitálnych hier postavil hore nohami

Xbox dostal novú aplikáciu a nákup digitálnych hier postavil hore nohami

 

A zatiaľ tam toho dosť chýba.

Microsoft včera oficiálne vydal novú aplikáciu pre Xbox konzoly, ktorá nahradila zastaranú a pomalú starú aplikáciu. Nová ponúka svieži vzhľad, ktorý súladí s ostatnými Xbox aplikáciami (Game Pass a Family Settings aplikácie), no pri prechode na novú aplikáciu sa stratilo hneď niekoľko dôležitých súčastí, ktoré vraj údajne budú pribúdať postupne.

Prakticky, ak si prečítate naše dojmy z tejto aplikácie v beta štádiu, tak zatiaľ sa v nej vôbec nič nezmenilo. Aplikácia kladie dôraz na screenshoty/videá, ich zdieľanie a sociálnu interakciu, party systém. Asi najužitočnejšou novou funkciou je možnosť Xbox Console Streaming, ktorá vám umožní hrať hry z vašej konzoly na smartfóne cez streamovanie.

Bohužiaľ, chýbajú achievementy, LFG systém, kluby a ďalšie funkcie, ktoré boli doteraz samozrejmosťou. Ďalšou zmenou prešiel aj systém digitálnych nákupov. Konkrétne v novej aplikácii sa hry nakupovať nedajú. Čo sa ale dá spraviť je to, že si môžete do svojej konzoly na diaľku stiahnuť ľubovoľnú digitálnu hru a to bez toho, aby ste ju vlastnili, no jej následnú kúpu už musíte spraviť priamo cez konzolu Xbox. Je to síce celkom netradičný postup, ale život to nijako nekomplikuje.

Aplikácia je dostupná na stiahnutie na platformách Android a iOS.

Zdroj: Xbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk