Šéf Xboxu naznačil novú úroveň Xbox Game Pass predplatného a „TV stick“ na streamovanie hier

Šéf Xboxu naznačil novú úroveň Xbox Game Pass predplatného a „TV stick“ na streamovanie hier

 

xCloud v roku 2021 bude nesmierne zaujímavý.

Microsoft v septembri spustil herné streamovanie cez smartfóny, ktoré sme predtým poznali ako Project xCloud. Ak teda máte Android smartfón a aktívne predplatné Xbox Game Pass Ultimate, tak si môžete vychutnať stovky hier bez potreby kúpy konzoly. Od začiatku však bolo jasné, že to je iba začiatok a cieľom Microsoftu je dostať svoju službu všade kde sa dá.

Phil Spencer už predtým naznačil, že v budúcom roku sa herného streamovania dočkajú aj vlastníci iOS zariadení, no kvôli podmienkam spoločnosti Apple to bude pravdepodobne streamovanie cez internetový prehliadač. To však asi nebude jedinou novinkou v službe v roku 2021.

V rozhovore pre Stratechery totiž Spencer naznačil, že Microsoft plánuje vydanie „TV stick“ na štýl Google Chromecast, ktorý by umožnil zákazníkom automaticky prístup k Xbox hrám na televízii a to bez nutnosti kúpy konzoly. Všetko by samozrejme fungovalo cez herné streamovanie a prakticky by išlo o podobný systém, ktorým sa snaží zaujať služba Google Stadia.

Myslím si, že od nás uvidíte cenovo dostupnejší hardvér ako súčasť nášho ekosystému a to v súvislosti so streamovaním na televíziu, ktorý jednoducho zapojíte a budete hrať cez xCloud. Môžete si predstaviť, že budeme mať niečo, kde bude zahrnuté Game Pass predplatné a zariadenie, ktoré vám umožní streamovať hry na televíziu a k tomu pribalený ovládač.“

Google má pri Stadia podobný „štartovací“ balíček, ktorý obsahuje Chromecast a Stadia ovládač za 79,99€.

Navyše Spencer naznačil, že Microsoft uvažuje nad novou úrovňou predplatného Xbox Game Pass. Momentálne má služba dve úrovne: Xbox Game Pass na PC alebo konzoly za 7,99€ mesačne, alebo Xbox Game Pass Ultimate za 12,99, ktorý zahŕňa prístup k službe na PC, konzole a aj k streamovaniu. Túto novú úroveň označil ako „Xbox Game Pass Platinum“ a podľa neho by išlo o predplatné, ktoré by „garantovalo prístup k novému Xbox hardvéru.“ Čo presne si pod tým Spencer predstavuje a koľko by to v praxi stálo a či vôbec takáto služba bude ohlásená, to je zatiaľ vo hviezdach.

Microsoft však už počas roka 2020 ohlásil spoluprácu so spoločnosťou Samsung, ktorá sa však dotýka nie len ich smartfónov ale aj televízií, takže sa dá očakávať, že minimálne pri tejto značke by sa xCloud mohol objaviť priamo v ponuke preinštalovaných aplikácií. A samozrejme nemôžeme zabúdať ani na ohlásenú spoluprácu so spoločnosťou Facebook, ktorá by mala zabezpečiť promovanie služby xCloud v službách Facebook a Instagram.

Zdroj: Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk