Dočká sa Xbox Game Pass pridania služby Ubisoft+?
Fáma

Dočká sa Xbox Game Pass pridania služby Ubisoft+?

 

Určite však nie v súčasnej podobe.

V medzisviatkovom období sa rozprúdili internetom špekulácie o tom, že predplatená služba Xbox Game Pass sa dočká ďalšieho masívneho prírastku. Do predplatného by totiž mali byť integrované Ubisoft hry cez službu Ubisoft +.

Spočiatku sme však tejto špekulácii neprikladali veľký význam a to až do momentu, kedy sa neprihlásil redaktor webu Windows Central Jez Corden, ktorý na sociálnej sieti Twitter prezradil, že na základe toho, čo počul je šanca, že sa Ubisoft + objaví v Xbox Game Pass „veľmi silná.“

Zároveň však dodal, že určite by to nebola plná služba Ubisoft + v podobe, v akej sa nachádza na PC alebo službe Google Stadia. Tam totiž toto predplatné stojí 14,99€ mesačne a hráčom dáva automatický prístup ku všetkým novým hrám Ubisoftu a to hneď v deň ich vydania. Ak by sa teda Ubisoft + skutočne objavil v Xbox Game Pass, tak pravdepodobne by išlo o „diétnu“ verziu Ubisoft +. V praxi by to teda znamenalo, že by tam Ubisoft hry neboli dostupné automaticky v deň vydania, ale niekoľko mesiacov/rok po ich vydaní – podobne ako to robí Electronic Arts so službou EA Play.

Každopádne, pre predplatiteľov Xbox Game Pass by to bol ďalší masívny dôvod prečo si predplatné ponechať a zároveň by to bol ďalší dôvod pre ostatných predplatiť si túto službu. Táto integrácia by mala údajne nastať v priebehu roka 2021.

Xbox Game Pass sa koncom minulého roka dočkal integrácie so službou EA Play na konzolách Xbox, no integrácia týchto dvoch služieb na PC bola presunutá na úvodné mesiace 2021.

Trochu viac svetla do agresívneho prístupu Microsoftu k získavaniu nových predplatiteľov priniesol aj redaktor Thurrot Brad Sams, ktorý vo svojom poslednom videu prezradil, že šéf Microsoftu Satya Nadella má vyplácanie bonusov z časti podmienené aj počtom predplatiteľov v službe Xbox Game Pass.

Zdroj: Twitter/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk