Tvorca Dishonored a Deus Ex: Xbox a Bethesda je perfektné spojenie

Tvorca Dishonored a Deus Ex: Xbox a Bethesda je perfektné spojenie

 

Potvrdil taktiež, že pracuje na novej hre.

V úvodných mesiacoch roka 2021 by sme sa mali dočkať oficiálneho dokončenia akvizície Bethesdy Microsoftom aj po právnej stránke. Vtedy sa obe tieto entity spoja do jednej a z Bethesda štúdií sa stanú tvorcovia hier pre Xbox platformy a službu Game Pass.

A jedným z týchto štúdií je aj Arkane, tvorcovia hry Prey a série Dishonored. A kreatívny šéf tohto štúdia Harvey Smith sa k tejto akvizícii vyjadril v rozhovore pre španielsky magazín Vandal.

A podľa neho nie je na svete ideálnejší partner ako Microsoft: „Myslím si, že proces akvizície stále prebieha a veľmi veľa o ňom nemôžem povedať, pretože o ňom veľmi veľa neviem. No povedal by som, že zatiaľ sme v Arkane nepocítili žiadnu zmenu, no ak by som si vedel predstaviť ideálneho partnera spomedzi všetkých vydavateľov a podľa ľudí, ktorí pre nich pracujú, tak by bolo veľmi ťažné nájsť lepšieho partnera pre Bethesdu ako Microsoft. Je to perfektné spojenie.“

Smith taktiež potvrdil, že sa presunul z mesta Lyon do amerického Austinu, kde pripravuje ďalšiu hru. Ako je dobre známe, Arkane má dve samostatné herné štúdiá. Lyonská pobočka pracuje na hre Deathloop, ktorá bude mať ročnú konzolovú exkluzivitu na Playstation 5 (tento kontrakt pochádza ešte z doby, kedy neexistovala dohoda medzi Microsoftom a Bethesdou) a Austinská pobočka dala svetu naposledy hru Prey v roku 2017.

Zdroj: Vandal

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk