Xbox ovládače používajú AA batérie kvôli zmluve so spoločnosťou Duracell, tvrdí jej hovorca

Xbox ovládače používajú AA batérie kvôli zmluve so spoločnosťou Duracell, tvrdí jej hovorca

 

Microsoft to však popiera.

Sony už od počiatku svojich bezdrôtových ovládačov používalo vnútorný akumulátor. V DualShock a DualSense ovládačoch tak nemusíte meniť batérie a keď sa vám vybijú, tak ich dáte jednoducho nabiť. Výhody spočívajú teda primárne v praktickosti. Nevýhody v dosť slabej výdrži na jedno nabitie.

Xbox zas tvrdohlavo ponúka vo svojich ovládačoch AA batérie. A výhody a nevýhody sú presne opačné ako pri ovládačoch k Playstation konzolám. Dokonca ani v redakcii sa nevieme zhodnúť, ktorý prístup je lepší.

Teraz sa však objavil zaujímavý dôvod, prečo Xbox už od čias Xbox 360 používa AA batérie. Podľa hovorcu spoločnosti Duracell je to kvôli „pokračujúcej spolupráci“ medzi oboma spoločnosťami: „Vždy tu bolo partnerstvo medzi Duracellom a Xboxom. Je to konštantná dohoda, ktorú má Duracell a Microsoft. Dohoda je, že budeme dodávať batérie pre Xbox konzoly a ovládače. Takže dohoda je už nejakú dobu nastavená...a myslím si, že bude platiť ešte nejakú dobu.“

Ako ste si určite všimli, tak ku každému novému Xbox ovládaču je priložená dvojica Duracell AA batérií, aby ste ho mohli okamžite používať.

Niekoľko hodín na to sa k tvrdeniu hovorcu Duracellu vyjadril aj zástupca spoločnosti Microsoft, ktorý však prekvapujúco toto tvrdenie vyvrátil. Podľa neho je riešenie batérií v Xbox ovládačoch nastavené tak, aby poskytlo hráčom rôzne možnosti: „Zámerne ponúkame zákazníkom možnosť pri ich riešení napájania štandardných Xbox bezdrôtových ovládačov. Tie zahŕňajú používanie AA batérií, nabíjacie riešenia od našich partnerov alebo USB-C kábel, ktorým ovládač pripojíte ku konzole alebo PC.“

Zdroj: PureXbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk