Arkane Austin pracuje na fantasy hre: Sen o Prey 2 sa tak asi skončil

Arkane Austin pracuje na fantasy hre: Sen o Prey 2 sa tak asi skončil

 

Nastala aj zmena enginu.

Zatiaľ čo Lyonská pobočka štúdia Arkane momentálne dokončuje časovú Playstation 5 konzolovú exkluzivitu Deathloop, tak austinská pobočka je zatiaľ ticho. Naposledy sme sa od tohto štúdia dočkali hry Prey v roku 2017 za ktorou nasledovali dve rozšírenia (Mooncrah a Typhoon Hunter) v roku 2018.

Ak patríte k fanúšikom Prey a dúfali ste v priame pokračovanie tejto skvelej hry, tak pre vás máme smutnú správu. Arkane Austin pravdepodobne na Prey 2 nepracuje. Samozrejme, na oficiálne potvrdenie si budeme musieť ešte chvíľu počkať, no VFX výtvarníčka štúdia Lisa Charriere má na svojom LinkedIn profile uvedené, že momentálne sa podieľa na vývoji „Neohláseného projektu na Unreal 4 Engine“ ktorý spadá do fantasy žánru.

A nakoľko Prey bol postavený na CryEngine a spadá do sci-fi, tak asi všetci tušíme, čo to znamená.

Na druhej strane, fakt, že hra je vo vývoji na Unreal Engine 4 znamená, že možno na ňu až tak dlho čakať nebudeme (Unreal Engine 5 má byť pre vývojárov dostupný v priebehu tohto roka). Je zrejmé, že ďalšia hra od Arkane Austin bude dostupná pre Xbox konzoly a PC, no či sa jej dočkajú aj hráči na Playstation konzolách to sa dozvieme hádam čoskoro.

Zdroj: LinkedIn

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk