Microsoft zvyšuje cenu predplatenej služby Xbox Live Gold
Update

Microsoft zvyšuje cenu predplatenej služby Xbox Live Gold

 

Oficiálne potvrdené.

UPDATE: Microsoft oficiálne potvrdil to, čo sa leaklo včera. Zvyšuje cenu predplatného Xbox Live Gold a to prvýkrát za veľmi dlhú dobu. 

Fungovať to bude nasledovne. Ak ste pravidelným predplatiteľom služby, tak cena za vaše predplatné sa nemení. Platí to však iba pri 6-mesačných a 12-mesačných intervaloch predplatného. Ak si službu predplácate po jednom mesici, tak sa cena zvýši o 1$ alebo podobný ekvivalent v inej mene. Pri troj-mesačnom predplatnom je to zvýšenie o 5$ alebo ekvivalent v inej mene.

To znamená že ceny budú nasledujúce: 10,99$ za 1 mesiac, 29,99$ za 3 mesiace a 59,99$ za 6 mesiacov (ceny u nás zatiaľ neboli potvrdené). Zároveň však Microsoft potvrdil že schéma konvertovania predplatného z Xbox Live Gold na Xbox Game Pass Ultimate v pomere 1:1 ostáva v platnosti aj naďalej, takže ju môžete pokojne využívať. Je zrejmé, že Microsoft týmto krokom chce natlačiť čo najviac zákazníkov do Game Passu, ktorý je očividne "lepšou ponukou."

Pôvodný článok sme nechali v pôvodnom znení


Bolo by celkom ironické, keby po minuloročných špekuláciách o tom, že Microsoft plánuje zrušiť službu Xbox Live Gold a platený multiplayer nastal presný opak a namiesto toho by sme sa dočkali zvýšenia služby predplatného, však? Zdá sa však, že je to celkom reálna možnosť.

Microsoft ešte počas minulého roka odstránil z oficiálnej stránky Xbox.com možnosť zakúpenia polročného predplatného služby Xbox Live Gold. Tá dáva hráčom prístup do multiplayeru a taktiež aj štvoricu hier zdarma mesačne. Hneď po tomto úkone a po náznaku niekoľkých insiderov sa zdalo, že to predpovedá zánik tejto služby.

Teraz sa však objavili dvaja užívatelia sociálnej siete Reddit, ktorý tvrdia, že pracujú pre retail sektor a včera sa dočkali zásielky, ktorá ich nepríjemne prekvapila. Prišli im totiž voucher karty pre službu Xbox Live Gold na obdobie 6 mesiacov. Namiesto tradičnej ceny 39,99$ mesačne tam však svietila suma 59,99$ mesačne. To tak naznačuje, že Microsoft plánuje zvýšenie tejto predplatenej služby o 20$ mesačne, čo je rozhodne veľký nárast.

Znamenalo by to, že namiesto 59,99$ za rok (čo bola celkom štandardná cena doteraz) by ste za rovnakú sumu dostali predplatné s polovičnou dobou a celková cena predplatného na rok by bola takmer 120$ ročne. 

Zatiaľ sa overuje pravdivosť týchto voucherov a Microsoft sa zatiaľ k tomuto nijak nevyjadril a tak nám ostáva čakať. Či nás naozaj čaká zvýšenie ceny Xbox Live Gold a ak áno, či sa to dotkne aj nášho regiónu. U nás je bežná cena 6-mesačného predplatného 29,99€.

Každopádne, vzhľadom na cenu konkurenčnej služby Playstation Plus by bol tento krok zo strany Microsoftu značne divný. Ak totiž chce zákazníkov natlačiť do predplatného Xbox Game Pass, tak možno existuje lepší spôsob ako zvýšenie ceny služby Gold.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk