Microsoft ohlasuje FPS Boost – Spôsob, ako zvýšiť výkon hier na Xbox Series X/S konzolách!

Microsoft ohlasuje FPS Boost – Spôsob, ako zvýšiť výkon hier na Xbox Series X/S konzolách!

 

Hry, ktoré vlastníte v ešte lepšej kondícii.

Minulý týždeň sa špekulovalo, že Microsoft má na 17. februára pripravené ohlásenie, ktoré sa týka ich „double FPS“ systému, ktorý bol ohlásený ešte v minulom roku pred vydaním nových konzol. A teraz sa tento systém dočká svojej premiéry.

Microsoft ho nazýva FPS Boost a ide o metódu vďaka ktorej dokážu niektoré vybrané hry dosiahnuť na next-gen konzolách Microsoftu dvojnásobný a v niektorých prípadoch aj štvornásobný framerate a to bez toho, aby bol potrebný vstup vývojárskeho štúdia, ktoré hru pripravilo. Microsoft potvrdil, že táto metóda nebude možná pri každej hre, no postupne bude pridávať hry s podporou tejto funkcie.

Prvé hry s podporou FPS Boost budú dostupné od dnešného dňa a nájdete medzi nimi hry

  • Far Cry 4
  • New Super Lucky’s Tale
  • Sniper Elite 4
  • UFC 4
  • Watch Dogs 2

Z týchto budú všetky hry fungovať v 60FPS, no New Super Lucky’s Tale dostane možnosť hrania v 120FPS. To, či máte aktivovaný FPS Boost zistíte jednoducho. Ak po zapnutí hry aktivujete dashboard, tak sa vám zobrazí ikona FPS Boost v pravom hornom rohu. Pre klasikov však stále bude existovať možnosť tieto vylepšenia vypnúť, no úprimne povedané, nevidíme dôvod, prečo by to niekto robil (táto možnosť však pribudne v najbližšom období). 

A svoju analýzu prinieslo už aj Digital Foundry.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk