CD Projekt RED bude vyvíjať dve hry naraz a „hype mašina“ nebude trvať tak dlho

CD Projekt RED bude vyvíjať dve hry naraz a „hype mašina“ nebude trvať tak dlho

 

Kratšia marketingová kampaň.

Možno to znie neuveriteľne, no Cyberpunk 2077, ktorý vyšiel v decembri 2020 bol ohlásený ešte v máji 2012 a okrem troch odkladov sa prezentoval masívnou marketingovou kampaňou, ktorá ťažila z úžasných záberov z hrania v kombinácii s reputáciou štúdia po treťom Zaklínačovi vytvorili jednu z najväčších „hype mašín“ v histórii videohier. Tá však narazila a narazila masívne.

Aj keď PC hráči si hru celkom pochvaľovali (až na bugy), tak konzoloví hráči zistili, že hra je doslova nehrateľná. Zvyšok príbehu poznáte. Patche, neslávne stiahnutie hry z predaja na Playstation Store a zničená reputácia štúdia.

Od vtedy však už ubehlo takmer päť mesiacov a štúdio začalo rekapitulovať tak sa dozvedáme, aké zmeny poliaci implementujú, aby sa táto situácia neopakovala. A tieto zmeny sú razantné a celkom rozsiahle.

V prvom rade vice-prezident spoločnosti CD Projekt Michał Nowakowski prezradil, že chcú skrátiť marketingové cykly. To v praxi znamená, že hry by mali byť ohlasované až v momente, keď budú ako-tak pripravené na prezentáciu, čím by sa štúdio malo vyhnúť tomu, že prezentujú niečo, čo vlastne vôbec neexistuje.

„Odteraz budú naše kampane oveľa kratšie. Budeme čakať neskôr na obdobie pred vydaním predtým, ako ukážeme trailery, demo verzie alebo budeme rozprávať o herných mechanikách.“

Hry sa možno dočkajú „malých teaserov“ pokiaľ to bude dávať zmysel, no hlavný marketing hry bude spúšťaný oveľa neskôr, ako pri Cyberpunku 2077.

„Taktiež by sme chceli na začiatku každého marketingového cyklu lepšie manažovať očakávania naprieč všetkými hernými platformami. To znamená, že sa budeme sústrediť na prezentáciu hier, nie konceptov. Taktiež budeme ukazovať zábery našich hier zo všetkých platforiem, na ktorých budú hry vydané.“

Druhou masívnou zmenou je kompletná zmena prístupu k hernému vývoju. Doteraz fungovalo štúdio tak, že s postupným dokončovaním jedného projektu začalo presúvať ľudí na druhý herný projekt. To však znamenalo, že na hry od štúdia sa čakalo extrémne dlho (Zaklínač 3 vyšiel v roku 2015 a Cyberpunk 2077 v roku 2020). Odteraz však štúdio nastúpi na systém paralelného vývoja hier, čo v praxi znamená, že od roku 2022 bude CD Projekt RED pracovať na dvoch projektoch naraz: „Základ našej stratégie do budúcnosti bude presunúť sa adaptovať na umožnenie paralelného AAA herného vývoja. Plánujeme to dosiahnuť tak, že zväčšíme produkčné kapacity, implementujeme nové nápady, aby sme urobili našu prácu viac efektívnu a bezproblémovú,“ povedal šéf CD Projekt Adam Kiciński.

Takže čisto teoreticky, od roku 2022 by mohlo štúdio pracovať zároveň na novej Cyberpunk hre a zároveň aj na novej Zaklínač hre. To by znamenalo, že štúdio sa nebude musieť spoliehať na jedno herné vydanie za 5+ rokov, ale že sa hier od CD Projekt dočkáme častejšie.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk