Asi zamrzlo peklo: Hra vytvorená štúdiom Sony bude v deň vydania pridaná do služby Xbox Game Pass

Asi zamrzlo peklo: Hra vytvorená štúdiom Sony bude v deň vydania pridaná do služby Xbox Game Pass

 

Paradox...

Vieme síce, že bejzbal je na Slovensku populárny asi tak ako americký futbal (možno aj menej), no situácia, ktorá nastala určite stojí za zmienku.

Séria MLB The Show je totiž bejzbalovou sériou, ktorú vytvára first-party Sony štúdio, Sony San Diego. Aj preto boli MLB hry donedávna exkluzívne pre konzoly Playstation a zmeniť sa to malo až počas tohto roka. Údajne mala vo všetkom prsty samotná liga, ktorá podmienila ďalšie udelenie licencie multiplatformovým vydaním. MLB The Show 21 sa tak ukáže aj na konzolách Xbox.

No nie iba to. Microsoft totiž dnes oznámil, že hra sa nie len objaví prvýkrát na Xboxe, ale v deň vydania poputuje priamo do predplatného Xbox Game Pass na konzolách Xbox One a Xbox Series X/S.

Vznikla tak extrémne paradoxná situácia, pretože zatiaľ čo hráči na Playstation 4/5 si za hru od Sony štúdia budú musieť v deň vydania zaplatiť plnú sumu, tak predplatitelia služby Xbox Game Pass ju budú mať vrámci svojho predplatného. A to samozrejme nevrhá na Sony príliš dobré svetlo.

Zdá sa však, že Sony v tejto dohode nemalo žiadne prsty. Vydavateľom hry na Xbox konzolách je totiž priamo MLB liga a podľa všetkého sa Microsoft dohodol priamo s nimi. Tak či tak, je to doslova fascinujúca situácia.

Vtipný je taktiež mash-up na začiatku nového traileru, kde sa za sebou vystrieda logo Xboxu, Xbox Game Pass a Playstation Studios.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk