Xbox pripravuje na apríl trojicu prezentácií

Xbox pripravuje na apríl trojicu prezentácií

 

Možno sa nám ujde aj nejaký dátum vydania.

Microsoft je zatiaľ veľmi úspešný v tom, aby sa konverzácia o Xboxe ekosystéme v roku 2021 nezastavila. Menšie či väčšie GamePass ohlásenia striedajú rôzne funkcie ako FPS Boost a v marci sme sa zas dočkali uzavretia kúpy Bethesdy a koncom mesiaca prišiel aj prvý ID@Xbox Indie Showcase.

A apríl bude v tomto trende pokračovať. Microsoft totiž na štvrtý mesiac v roku chystá tri prezentácie, ktoré sa týkajú Xbox biznisu. Nejde o štandardné herné show (až na jednu výnimku) a keď vás teda zaujímajú iba hry, tak pravdepodobne o ne nezakopnete, no pre tých, ktorí sa zaujímajú aj o herný priemysel ako taký to možno prinesie zaujímavé ohlásenia.

Už teraz je isté, že koncom apríla sa chystá Game Stack Live 2021. Game Stack je podujatie určené primárne pre herných vývojárov, kde sa budú rozoberať rôzne technologicky zamerané veci ako DirectX 12 Ultimate API, možnosti, ako dostať z Xbox hardvéru čo najviac, využívanie Azure a PlayFab nástrojov pri budovaní hier atď. Toto podujatie je naplánované na 20. – 21. apríla 2021.

Ešte predtým sa však chystá podujatie s názvom „What’s Next for Gaming“ a malo by ísť o ďalšiu prezentáciu Microsoft v sérii What’s next for... Podľa redaktory ZDNet Mary Jo Foley by sa toto podujatie malo konať v najbližších týždňoch. Na tomto podujatí sa zas očakávajú ohlásenia Xbox Cloud Gaming na iOS a PC či ďalšie ohlásenia v tomto štýle.

A skoro sme zabudli. Už v sobotu sa chystá Age of Empires: Fan Preview, kde sa možno dočkáme finálneho dátumu vydania Age of Empires 4. A ak nie, tak minimálne by sme sa mali dočkať nových záberov z hrania.

Zdroj: WindowsCentral/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk