Sony tvrdí, že rozhodnutie pridať ich hru do Xbox Game Pass nevydali oni

Sony tvrdí, že rozhodnutie pridať ich hru do Xbox Game Pass nevydali oni

 

Prst smerom na ligu.

Minulý týždeň sa udiala celkom fascinujúca situácia. Hra MLB The Show 21, ktorú vyvíja first-party štúdio spoločnosti Sony (a ktorá donedávna vychádzala exkluzívne na konzolách Playstation) bude v deň vydania pridaná do služby Xbox Game Pass. Technicky ju teda predplatitelia tejto konkurenčnej služby budú mať vrámci predplatného zdarma, zatiaľ čo hráči na Playstation si za ňu budú musieť zaplatiť plnú sumu.

Išlo o celkom podivné rozhodnutie a preto sa mnohí pýtali, kto toto pridanie hry do predplatenej služby Microsoftu schválil. Sony tak po niekoľkých dňoch ticha prezradilo, že to neboli oni. V rozhovore pre Inverse prezradil hovorca Sony, že pridanie hry do predplatného Xbox Game Pass prišlo priamo od ligy MLB.

„Ako časť cieľu pre tohtoročnú MLB hru sa liga rozhodla priniesť túto sériu medzi ďalších hráčov a fanúšikov športu. Toto rozhodnutie poskytuje špeciálnu príležitosť, aby sa séria MLB The Show zaradila medzi prémiové značky pre bejzbalové videohry.

Séria MLB The Show bola na Playstation konzolách exkluzívna od roku 2006 a až v posledných rokoch začala liga tlačiť Sony do toho, aby túto sériu začali vydávať aj na iných platformách (údajne od toho záviselo predĺženie licencie pre sériu). To vyústilo v tohtoročné vydanie hry na Xbox konzolách a v budúcom roku by sa séria mala dostať aj na PC.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk