Legendárny dizajnér Hideo Kodžima rokuje s Microsoftom o exkluzivite svojej novej hry
Fáma

Legendárny dizajnér Hideo Kodžima rokuje s Microsoftom o exkluzivite svojej novej hry

 

Philova polica.

Včera sme sa dočkali predstavenia novej first-person survival hororovej hry Abandoned a pri jej ohlásení sme sa rovno dočkali aj konšpiračnej teórie. Že štúdio, ktoré za hrou stojí nie je malé holandské indie štúdio, ale ide o teaser od dizajnéra Hidea Kodžimu. No podľa všetkého to nie je pravda. Jednak to potvrdilo samotné štúdio a jednak to naznačujú aj insideri v hernom priemysle.

Jeff Grubb, redaktor VentureBeat totiž prezradil, že vie, že hra Abandoned (ktorá je Playstation exkluzivitou) nie je hra od Kojima Productions a vie to z jednoduchého dôvodu. Podľa neho totiž Kodžima rokuje s Microsoftom o tom, že jeho ďalšia hry by prešla do tábora zelených a bola by teda exkluzivitou pre Xbox (a pravdepodobne by vyšla aj na PC).

„Kodžima rokuje s Microsoftom o vydaní jeho ďalšej hry, čo mi potvrdil zdroj, ktorý o situácii vie.“ Zároveň však dodal: „Neviem, či bola dosiahnutá dohoda. No Kodžima by bol veľkým zameraním Microsoftu vzhľadom na to, že chcú preniknúť do japonskej vývojárskej scény. Phil dokonca naznačoval tento obchod.“

Grubb mal na mysli známu policu šéfa Xboxu Phila Spencera, ktorá v nedávnom streame obsahovala sochu Ludens, maskota štúdia Kojima Productions vedľa Xbox loga.

Tak uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Vzhľadom na to, že posledná hra od Kojima Productions, Death Stranding, vyšla v roku 2019, tak minimálne ohlásenie jeho nového projektu sa pokojne môže udiať v tomto roku. A ak by sa skutočne potvrdila dohoda medzi Xboxom a štúdiom Kojima Productions tak sa o tejto spolupráci nepochybne dozvieme viac na tohtoročnej E3.

Jedno je však jasné. Abandoned nie je hra od Kojima Productions. Jedine, že by nás Kodžima všetkých zmanipuloval...

Zdroj: VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk