Xbox Game Studios Publishing pracuje na štyroch veľkých projektoch

Xbox Game Studios Publishing pracuje na štyroch veľkých projektoch

 

Opradené rúškom tajomstva.

Redakcia webu Windows Central získala prístup k dizajnovej dokumentácii štyroch hier, ktoré sa v budúcnosti budú hrdiť prívlastkom „Xbox exkluzivita.“ Potvrdili to redaktori webu Jez Corden a Miles Dompier, pričom samozrejme neprezradili názvy a ani štúdiá, ktoré za týmito pripravovanými projektmi stoja, no zopár náznakov sa nám ušlo. Redakcia Windows Central bola známa napríklad tým, že prezentovala finálne hardvérové špecifikácie konzol Xbox Series X a Xbox Series S niekoľko mesiacov pred ich oficiálnym potvrdením.

Všetky tieto hry vznikajú v spolupráci s externými vývojárskymi štúdiami a organizáciou Xbox Game Studios Publishing, ktorá napríklad minulý rok spolupracovala na hrách Microsoft Flight Simulator a Ori and the Will of the Wisps.

Takže, čo sme sa dozvedeli? (od 12:40)

  • Xbox Game Studios Publishing pracuje na štyroch projektoch o ktorých vie web Windows Central, pričom ani jeden z nich nie je špekulovanou spoluprácou medzi Xboxom a štúdiom Kojima Productions.
  • Prvý z nich teasoval redaktor Jez Corden cez Twitter príspevok ku ktorému pridal znak cyklónu. Hra je zo štyroch spomínaných najdlhšie vo vývoji a mala by byť ohlásená už čoskoro. Za hrou stojí vývojársky tím, ktorý nie je veľmi známy multiplayerovými hrami, no táto hra bude „ambicióznym pokusom o tzv. connected world.“ Nejde o MMO, ani o looter hru, no je zrejmé, že na hranie budeme potrebovať internetové pripojenie.
  • Tento projekt a ešte jeden ďalší patria medzi vysokorozpočtové projekty.
  • Tri z nich sú úplne nové herné značky a jeden z nich je spin-off existujúcej značky.
  • Jeden z týchto projektov je nezvyčajným spojením, pretože ide o kombináciu štúdia a štýlu hry, ktorý by sme nepredpokladali.
  • Jez Corden dodal, že ohlásenie minimálne jednej z týchto hier očakáva na Xbox konferencii na E3 2021, pričom nezverejnenie konkrétnych informácií o štúdiách a projektoch odôvodňuje tým, že chce, aby si vývojári a Microsoft ohlásili tieto herné projekty takým štýlom, akým chcú a nechce im to pokaziť.
  • Tak uvidíme. Nakoľko Xbox Game Studios publishing spolupracuje s third-party štúdiami, tak v špekuláciách často lietajú názvy štúdií ako Avalanche, IO Interactive, Crytek a ďalšie.
Zdroj: WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk