Xbox Game Pass raketovo rastie: Služba má už 23 miliónov predplatiteľov

Xbox Game Pass raketovo rastie: Služba má už 23 miliónov predplatiteľov

 

Žiadne spomalenie.

V posledných mesiacoch rástol počet predplatiteľov služby Xbox Game Pass celkom svižne a tempo sa približovalo 1 miliónu predplatiteľov mesačne. Vzhľadom na relatívne málo nových hier sa čakalo, že toto číslo až tak rapídne neporastie a preto je nasledujúca informácia veľkým prekvapením.

Jez Corden, redaktor Windows Central totiž prezradil, že Xbox Game Pass k 20. aprílu 2021 presiahol 23 miliónov predplatiteľov. To znamená, že služba za tri a pol mesiaca získala 5 miliónov nových predplatiteľov (posledné verejne dostupné číslo bolo 18 miliónov k 31. decembru 2020).

Služba bola spustená v júni 2017 a trvalo jej takmer tri roky pokiaľ pokorila prvých 10 miliónov. V apríli 2020 Microsoft ohlásil, že služba má 10 miliónov predplatiteľov. V septembri 2020 to už bolo 15 miliónov a k 31. decembru dosiahla služba 18 miliónov predplatiteľov. 

Zdá sa teda, že dohody týkajúce sa pridania hier ako Outriders a MLB The Show 21 do služby v deň vydania výrazne vykompenzovali absentujúcu ponuku first-party hier Microsoftu a uvidíme, ako služba porastie v čase, keď začnú pribúdať hry ako Halo Infinite, Starfield, Psychonauts 2 či Forza Horizon 5 alebo keď by Microsoft dokončil špekulované začlenenie Ubisoft + do predplatného Xbox Game Pass.

Microsoft zatiaľ túto informáciu oficiálne nepotvrdil, no už na budúci týždeň má odprezentovať svoje kvartálne finančné výsledky, kde as nepochybne dozvieme viac.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk