Šéf Gearboxu Software nepriamo potvrdil vývoj Borderlands 4

Šéf Gearboxu Software nepriamo potvrdil vývoj Borderlands 4

 

Držať sa úspechu.

Štúdio Gearbox pracuje na novej hre v sérii Borderlands. Aj keď hra ešte nebola oficiálne ohlásená, tak šéf tohto Texaského štúdia Randy Pitchford to celkom jasne naznačil na sociálnej sieti Twitter.

Urobil tak vtedy, keď reagoval na špekuláciu ktorá hovorila o tom, že vo vývoji je nový Borderlands projekt (alebo spin-off), no Gearbox pri ňom nefiguruje ako hlavné, ale iba ako pomocné vývojárske štúdio. Pitchford však tieto špekulácie vyvrátil a prezradil, že hlavným vývojárskym štúdiom na všetkých budúcich projektoch Borderlands série bude práve Gearbox.

Zároveň však pozval skúsených vývojárov, aby poslali svoje žiadosti štúdiu. Napísal: „Ak má niekto z vás „skills-to-pay-bills“ a chce sa zúčastniť Borderlands akcie, tak pracujeme na ďalšej veľkej hre.“

Ide asi o celkom logickú voľbu. Séria Borderlands je tým jedným, čo z rúk štúdia Gearbox môžeme v posledných rokoch považovať za extrémne vydarené. Battleborn bol síce solídnou hrou, no tá skončila pod kolesami Overwatchu. Duke Nukem Forever ukázal akurát to, že hra radšej mohla zostať zrušená a Aliens Colonial Marines asi ani nebudem opisovať.

Pitchford však už dávnejšie naznačil, že štúdio by sa chcelo pozrieť aj späť do svojej minulosti a vzkriesiť populárnu vojnovú sériu Brothers in Arms. Kapacitu na to štúdio určite má a financie tiež. Iba nedávno sa totiž Gearbox stal súčasťou Embracer Group a to za sumu, ktorá môže dosiahnuť až 1,4 miliardy dolárov.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk